Kripto HaberleriBitcoinCraig Wright-Satoshi Nakamoto Çıkmazında Sansasyonel Gelişme!

Craig Wright-Satoshi Nakamoto Çıkmazında Sansasyonel Gelişme!

Takip et

Başından beri süregelen Satoshi Nakamoto’nun kim olduğu tartışmalarında gündemi derinden sarsacak yeni bir olay yaşandı. Kimliği belirsiz bir Bitcoin madencisi, her fırsatta Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright’a “yalancı ve sahtekâr” yakıştırması yaptı.

Olayın en önemli yanı ise Wright’a yönelik suçlamaların yer aldığı mesajın imzalandığı adreslerin Wright’ın Nakamoto olduğu iddiasına delil olarak sunduğu 1 milyonu aşkın BTC’yi barındıran 145 adresle aynı olması! Yine bir diğer önemli nokta ise söz konusu adreslerin 2009 ve 2010 yılından beri var olan adresler olması. O yıllara ait olan 145 adreste ise toplamda 63 milyon dolar değerindeki 7200 BTC bulunuyor.

Wright’ın iddialarını çürütecek bu yeni gelişmede yer alan mesaj ise aynen şöyle:

Craig Steven Wright, bir yalancı ve sahtekârdır. Bu mesajı imzalayabilecek anahtarlar onda yok. Hepimiz Satoshi’yiz…

Bilindiği gibi Wright, Satoshi Nakamoto olduğunu kanıtlamak için türlü yollara başvurmuş, hatta süregelen mahkeme sürecinde iddialarını desteklemek için çeşitli Bitcoin adreslerini kanıt olarak göstermişti. Ancak bu son gelişmeyle Wright’a en büyük darbe yine kendi iddiaları üzerinden geldi!

Bununla birlikte Wright, yıllar önce eski ortağı Kleiman’la yaptıkları madencilikten kazandıkları 1.1 milyondan fazla BTC şifresini “Tulip Trust” adını verdikleri bir dosyada depoladıklarını ancak Kleiman’ın 2013’teki zamansız ölümü sebebiyle söz konusu şifrelere ulaşamadığını fakat Ocak 2020’de ilgili şifrelere erişeceğini iddia etmişti. Aradan geçen 5 aya rağmen Wright söz konusu şifrelere hala ulaşabilmiş değil. Ancak yine de 400’den fazla adreste yer alan 1 milyondan fazla Bitcoin’e sahip olması Wright’ın Satoshi Nakamoto olduğu ihtimallerini akıllara getiriyordu. Fakat bu son olay,  Wright cephesini büyük çıkmaza sokacağa benziyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları