coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinCryptoQuant: "ABD'li Kurumsal Balinalar SEC'in Spot Bitcoin ETF Kararına Hazırlık Yapıyor! BTC...

CryptoQuant: “ABD’li Kurumsal Balinalar SEC’in Spot Bitcoin ETF Kararına Hazırlık Yapıyor! BTC Alımları Arttı!”

CryptoQuant analisti Maartunn, kurumsal yatırımcıların SEC'in spot Bitcoin ETF kararı öncesinde yoğun bir şekilde BTC biriktirdiğini söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Uzun süredir SEC’ten spot Bitcoin ETF kararını açıklamasını beklerken Techcrunch muhabiri Jacquelyn Melinek, SEC’in birden fazla firmanın ETF başvurusunun onaylanacağını söyledi ve bugünü işaret etti.

Bu noktada yatırımcılar ve piyasa spot BTC ETF’i için bugüne odaklanmışken kurumsal yatırımcılar karar öncesinde yoğun bir şekilde BTC biriktiriyor gibi görünüyor.

CryptoQuant analisti Maartunn, ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’de bir hareketlilik olduğunu söyledi.

Bu bağlamda Binance ve Coinbase’deki BTC fiyatı arasındaki farklılık olduğuna dikkat çeken analist, bu farklılığı göstergen Coinbase Premium Gap endeksinin 2024 yılının başından bu yana sürekli olarak yüksek bir seviyede işlem gördüğünü söyledi.

Coinbase Premium Gap endeksindeki yüksek seviyelerin güçlü bir satın almaya işaret ettiğini belirten analist, ABD’li kurumsal yatırımcıların BTC biriktiriyor olabileceğini savundu.

“Coinbase’de önemli bir şeyler oluyor.

Zira Binance ve Coinbase’deki Bitcoin fiyatları arasındaki eşitsizliği vurgulayan bir gösterge olan Coinbase Premium Gap, yeni yılın başından bu yana sürekli olarak yüksek bir seviyede işlem görüyor.

Bu durum güçlü satın alma faaliyetinin bir göstergesi kabul edilirken ABD’li kurumsal yatırımcıların ETF kararı öncesinde BTC biriktirdiğinin bir işareti olabilir.

Zira Coinbase’in ABD’li kurumsal yatırımcılar için tercih edilen bir platform olduğu bilinmektedir.”

Analist son olarak dünyanın en büyük kurumsal Bitcoin sahibi MicroStrategy’in yakın tarihte BTC satın almasına atıf yaparak MicroStrategy’in de spot Bitcoin ETF’nin onay heyecanın ortasında BTC biriktirmeye devam ettiğini belirtti.

Bitcoin yazım esnasında Binance borsasında 43,822 dolardan Coinbase borsasında ise 43,855 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail