coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizCryptoQuant Analisti Bitcoin’de Bu Model Oluşuyor Dedi, Daha Fazla Düşüş Konusunda Uyardı!

CryptoQuant Analisti Bitcoin’de Bu Model Oluşuyor Dedi, Daha Fazla Düşüş Konusunda Uyardı!

CryptoQuant analisti Bitcoin'de olası sert bir düşüş için uyardı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Güne düşüşle başlayan Bitcoin 27.400 dolar seviyelerinden 26.600 dolar seviyelerine kadar düştü.

Yatırımcılar Bitcoin’de 30.000 doların üzerindeki seviyeleri görmek isterken CryptoQuant analistinden BTC için bir düşüş uyarısında bulundu.

Bitcoin’de azalan üçgen formasyonunun oluştuğuna dikkat çeken analist, bu formasyonun potansiyel olarak bir sıkışma piyasasının ardından bir çöküşün sinyalini verebileceğini belirtti.

Bu modelin genellikle nihai bir kırılmayla ilişkili olduğunu söyleyen analist, bu model sonunda büyük bir kırılma yaşanabileceği ve fiyatlarda önemli bir düşüşe yol açabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Analist Bitcoin‘deki azalan üçgen formasyonu konusunda şunları söyledi:

“Zincir üstü verilere baktığımızda borsalara girişlerin çıkışlara nazaran daha fazla arttığını görüyoruz.

Böyle bir dengesizlik, daha fazla yatırımcının Bitcoin varlıklarını satmak istediğinin bir işareti olarak yorumlanabilir ve bu da potansiyel olarak düşüş piyasası duyarlılığına yol açar.

Yani mevcut azalan üçgen deseni tamamlanır ve BTC fiyatı destek çizgisinden saparsa ayı bir çöküş olma olasılığı var.

Bu veriler tek başına düşüş için net bir göstergesi olmasa da, Bitcoin’de oluşan azalan üçgen formasyonunun istikrarlı bir şekilde devam ettiği değerlendirildiğinde BTC fiyatı ve olası bir düşüş hakkında endişeler uyandırıyor.

Bunun için Bitcoin’deki destek ve direnç çizgileri takip edilmeli ve olası bir kırılma beklenmelidir. Bu aşamada yatırımcılar çok dikkatli olmalıdır.”

Geçtiğimiz günlerde bir başka CryptoQuant analisti de Bitcoin’de 27.200 dolar seviyesinin önemine dikkat çekerek BTC’nin bu seviyeyi geri alamaması halinde yakın gelecekte önemli bir düşüşle karşı karşıya kalabileceği konusunda uyardı.

İlgili Haber  CryptoQuant Analisti Bitcoin'de En Kritik Seviyeyi Açıkladı: "Bu Seviyeyi Yakında Geçemezsek Düşüş Büyük Olur"

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları