AnalizBitcoinHaberler

CryptoQuant: “Bitcoin’de Ayı Piyasası Onaylandı Balinalar Borsalara Giriş Yapıyor”

Bitcoin alıcı bulmakta zorlanıyor.

Bitcoin birçok hareketli ortalamasının altında işlem görmeye devam ediyor. Direnç noktalarını kırmakta zorlanan Bitcoin’de alıcıların zayıf oluşu fiyat üzerindeki baskıyı artıyor.

Çin’den gelen olumsuz haberler yatırımcıların risk iştahını kapatmışken analiz şirketlerinden de olumsuz haberler gelmeye devam ediyor.

Analiz şirketi CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju kısa süre yaptığı açıklamada balinaların Bitcoin’lerini borsalara göndermeye başladığını ifade etti.

“Bunu söylemekten nefret ediyorum ama görünüşe göre BTC ayı piyasası onaylandı. Çok fazla balina borsalara BTC gönderiyor.”

Ju bu indikatör için daha önceki paylaşımlarında “tek bir gösterge geleceği kesin olarak göstermez ancak bu veri benim için boğa/ayı ayrımında piyasayı netleştirmek için iyi bir gösterge” notunu düşmüştü.

Bu verinin muhtemel bir düşüş sinyali verdiğini ifade eden Ju, diğer verilerin hala pozitif olduğunu bu nedenle düşüşün uzun sürmeyebileceğini ifade etti.

“Açık olmak gerekirse, benim Bitcoin’deki ayı beklentim çok uzun sürmeyecek belki bir kaç hafta sürebilir. Çünkü market uzun vadede arz/talep dengesi bakımından iyi görünüyor. (örneğin; Stabilcoin oranı ve SSR)”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
17 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu