Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sürecin Ekonomik Etkileri Olacaktır.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, corona virüsle ilgili toplantı öncesinde basın mensuplarına açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamalarında Türkiye ve dünyanın coronavirüs dolayısı ile ciddi bir tehdit altında olduğunu, bu tehdidin geçene kadar ekonomik ve diğer açılardan Türkiye için etkilerinin olacağını açıkladı. Ekonomide faiz, kur atakları ve enflasyon konularında verdikleri başarılı sürecin devam etmesinin coronavirüs dolayısı ile baltalanmasını istemediklerini ve bu toplantıda buna karşı önlem almaya çalışacaklarını belirten Erdoğan, “Hem bu salgını engellemek hem de ekonomide çarkların dönmesini sağlamak için çalışacağız.” dedi.

Türkiye’nin 3 Avrupa ülkesinden daha iyi durumda olduğuna değinen Erdoğan, “Almanya’dan daha iyiyiz, Almanya ise Fransa ve İngiltere’den corona virüs vakaları ve salgın konusunda daha iyi durumda. Türkiye gelecek haftalarda süreci iyi atlatır ise üretim açısından yeni gelişmeler olabilir. Çin yerine üretim olarak tercih edilebilecek en iyi ülke Türkiye’dir.

Herkesin beklediği açıklama

Borsalarda yaşanan düşüşler dolayısı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün yapacak olduğu bu açıklamalar merakla bekleniyordu. Toplantı bittikten sonra yeni açıklamalar yapılması beklenirken kripto para birimi borsaları ve Borsa İstanbul ile ilgili herhangi bir önlem alınıp alınmayacağı konusu merak ediliyor.

Bazı toplu çalışma alanlarına yönelik kararlar alınabilecek olduğu iddia ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu