Kripto ParaMetaverse

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı, Metaverse ve Kripto Paralar İle İlgili Açıklama Yaptı!

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi 3'üncü Sektör Zirvesi'nde konuşan Koç, Türkiye'nin Metaverse ve Coin dünyası ile ilgili görüşünü paylaştı.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, “Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi 3’üncü Sektör Zirvesi” etkinliğinde Antalya’da basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Etkinlikte Türkiye’nin Metaverse ve kripto para sektöründeki adımlarıyla ilgili de sorular cevaplandı.

Etkinlikte söz alan Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Türkiye’nin siber güvenlik konusunda atacağı adımlara dair şunları söyledi:

“Yapay zeka, makine öğrenmesi ve benzeri yeni nesil teknikleri kullanarak yeni nesil akıllı siber güvenlik çözümlerini birlikte geliştirip, Türkiye’yi akıllı siber güvenlik ürünleri konusunda bir dünya markası yapmamızın önünde hiçbir engel yok.”

“Blockchain Gibi Teknolojiler ile Siber Uzayın Sınırları Genişledi”

Antalya’nın Serik ilçesi Belek Turizm Merkezi’ndeki bir otelde gerçekleştirilen Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi 3. Sektör Zirvesi’nde yaptığı konuşmada Koç, “büyük veri, yapay zeka, nesnelerin interneti, bulut ortamlar, Blockchain, dijital ikiz, otonom araçlar, kuantum gibi teknolojiler ile birlikte” siber uzayın daha da genişlediğini belirtti.

“Kendi Metaverse, Coin Alemimiz Var”

Kripto para ve Metaverse kavramları ile de ilgili konuşan Koç, konuyla ilgili şu ifadelerde bulundu:

“Dünyada yeni teknolojiler çıkacak. Yeni teknolojilere ilk girmek bazen şans olabilir ama belli bir süre izlemek, stabil olmasını beklemek çok daha mantıklı. Test ortamları kurduk, kendi Metaverse, coin alemimiz var. Bunları mühendislerimizin gelişmesi, mevzuat yazacağımız zaman olaya hakim olalım diye kullanıyoruz. Manipülasyona çok açık olduğu için dikkatli olmamız lazım.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu