coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinCurve DAO'da (CRV) Yeni Gelişme: Hack Mağdurlarına CRV Dağıtılacak - Ne Kadar...

Curve DAO’da (CRV) Yeni Gelişme: Hack Mağdurlarına CRV Dağıtılacak – Ne Kadar Ekstra CRV Piyasaya Sürülecek?

Geçtiğimiz yaz yaşanan hack olayının ardından Curve DAO hack mağdurlarına tazminat ödeneceği açıklandı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Curve DAO (CRV) protokolünün arkasındaki topluluk, Temmuz ayında gerçekleşen hack saldırısının kurbanlarına 44 milyon dolar tazminat ödemeyi kabul etti. Tazminat Curve’ün CRV tokenleri şeklinde olacak.

DeFi borsası Curve Finance, Temmuz ayında birden fazla Ethereum ticaret havuzundan 61 milyon doların çalındığı büyük bir saldırıya uğramıştı. Saldırı yalnızca Curve’ü etkilemekle kalmadı; aynı zamanda NFT borç verme protokolü JPEG’d ve DeFi borç platformu Alchemix’i de vurdu.

Çalınan fonların önemli bir kısmı kurtarılmış olsa da, likidite sağlayıcılar (LP’ler) ticaret botlarının faaliyetleri nedeniyle ciddi şekilde zarar görmeye devam etti. Saldırı paniğe yol açarak birkaç Curve havuzundan 1.5 milyar doların çekilmesine ve LP’lerin önemli açıklarla karşı karşıya kalmasına neden oldu.

Likidite sağlayıcıları Curve gibi borsalarda çok önemli bir rol oynuyor. Ticaret havuzlarına kripto para tedarik ederek diğer kullanıcıların platformlarda takas yapmasını sağlıyorlar. Bunun karşılığında LP’ler token emisyonları, ücretlerden pay ya da her ikisi ile ödüllendiriliyor.

İlgili Haber  Dört Üst Düzey Ripple Yöneticisi, 2024 Yılına Dair Kripto Para Tahminlerini Açıkladı

İlk etapta kilitli 44 milyon dolar tutarındaki CRV tazminatı bir yıl boyunca doğrusal olarak mağdurlara yavaş yavaş dağıtılacak. Bunun nedeni fonların, sözleşmesi havuzdan çekilen CRV tokenleri için en az bir yıllık vesting uygulayan DAO’nun Topluluk Fonundan çekilmiş olması.

Bir yıllık doğrusal vesting sürecinde, günde 196.626,29 CRV tokeni piyasaya sürülecek ve bu da tokenin mevcut spot fiyatına göre günlük CRV emisyonlarında yaklaşık 121.000 dolara eşdeğer olacak.

Bununla birlikte, CRV volatil bir varlık olduğundan, LP’lerin vesting süresinin sonunda, en azından dolar cinsinden tam olarak tazmin edileceğine dair bir garantisi bulunmuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail