BitcoinHaberler

CyptoQuant Ceo’su: “Bitcoin (BTC) Balina Faaliyetleri Kesinlikle Düşüşe İşaret Ediyor”

Bitcoin'de balina faaliyetleri ürkütücü seviyelere ulaştı. Dump Gelebilir.

Bitcoin, 20.000$ beklentisini karşılayamamış olsa da, birçok yatırımcı bu hedefin çok uzakta olmadığını düşünüyor. Halen 18400$ seviyelerinden işlem gören Bitcoin dalgalı seyrine devam ediyor. Birçok yatırımcı Bitcoin’in yönünü kestirmekte zorlanırken, kurumsal yatırımcıların ilgisine rağmen, fiyatın yükselmemesini anlamlandıramıyor.

Ünlü analiz firması CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin’nin fiyatlanmasıyla ilgili önemli balina hareketleri ve veriler paylaştı. Ju’nun aktardığı bilgilere göre, Bitcoin’lerin %95’lik kısmı balinaların elinde. Bitcoin’in 20.000$ seviyesine çıkmak için başlattığı rallide çok sayıda balinanın alım yaptığını, mevcut durumda toplam mevduatın %95’lik kısmının balinaların elinde olduğunu açıklayan Ju, bu durumun oluşturduğu tehlikeye dikkat çekti.

Ju’ya göre Bitcoin’in kümelendiği balina oranının bu denli artış göstermesi, fiyat üzerinde satış baskısı oluşturuyor. Bu oranın özel bir hesaplama yöntemiyle tespit edildiğini açıklayan Ju, borsalarda yapılan işlem miktarı ve adedine göre kaç balina olduğunu ve balinaların ellerinde ki Bitcoin miktarını görebildiklerini söyledi.

Bitcoin’in tarihsel sürecinde, %95 oranında balinalarda toplanma görüldükten sonra düşüş trendine girdiğini veya yatay seyir izlediğini aktaran Ju, yatırımcıları uyardı.

İlgili Haber
Bitcoin'de (BTC) Son Durum Ne? Yükseliş Sürecek Mi? "Teknik Analiz"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Onur

Halkın ürünü olarak geliştirilen Bitcoin Yine kurumsal ve zenginlerin eline geçti Bitcoin de ağırdan alıyor olayı bence yükselmeyi

Ali

Guzel haber tesk


Başa dön tuşu