BitcoinHaberler

Daha Yeni Başlıyoruz Bitcoin Henüz 13 Yaşında!

Bitcoin rüştünü ispat etti.

Kripto para birimlerine yönelik benimsemenin zirve yaptığı 2021 yılını geride bırakırken, 2022’ye ilişkin beklentiler şimdiden heyecan vermeye başladı.

Yeni yılın bu ilk günlerinde her yıl olduğu gibi 3 Ocak’ı anmadan geçmeyelim.

Bugün, insanların finansal özgürlüklerine kavuşmaları için Satoshi Nakamoto tarafından oluşturulan Bitcoin’in doğum günü.

Zira 13 yıl önce 3 Ocak 2009 tarihinde ilk Bitcoin bloğu olan Genesis bloğu Satoshi Nakamoto tarafından çıkarıldı ve dünyanın ilk kripto parası Bitcoin resmen yaşamaya başladı.

Bugün 13. yaşını kutladığımız Bitcoin rüştünü ispat ederek birçok ülke para biriminden daha değerli hale geldi.

13 yıl boyunca zorlu bir süreçten geçen BTC, fiyat dalgalanmalarıyla zaman zaman yatırımcısını üzse de ona inananları asla yarı yolda bırakmadı.

Bugün yaklaşık piyasa değeri 900 milyar dolara ulaşan Bitcoin, birçok şirketi geride bıraktı. Son olarak dünya elektronik devi Nvidia’nın piyasa değerini aşan lider kripto para, yatırımcısını sevindirmeye devam ediyor.

13 yaşına girdiği bu günlerde Bitcoin dünyadaki en değerli şirketler ve varlıklar sıralamasında 8 sırada yer alıyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu