AnalizBitcoin

Dave the Wave’in Bitcoin’le İlgili 25.000 Dolar Tahmini Yeni Bir Boğa Koşusu mu Olacak Sorusunu Akıllara Getirdi

Analist, daha önce de Bitcoin'in 6.700 dolara düşeceği tahiminiyle haklı çıkmıştı.

Herkes Bitcoin’in haziran ayındaki 10 bin dolar seviyesini aşmasıyla büyük bir yükselişe geçeceğini düşünürken felaket tellalı olmakla suçlanan Dave the Wave isimli kripto para analisti, bunu BTC’nin uzun vadeli büyüme eğrisinin çok fazla gerilemesi şeklinde yorumlamıştı ve 6.700 dolar tahmininde bulunmuştu. O dönem kimse tarafından ciddiye alınmamış olsa da kasım ayında Bitcoin’in 6.700 dolar seviyesine gerilemesi analisti haklı çıkarmıştı.
Ünlü analist şimdi de Bitcoin’in 25.000 dolara yükseleceğini iddia ediyor.

Önce Gerileme, Hemen Sonrasında 25.000 Dolar Seviyesi Görülebilir

Ünlü analist Elliot Dalga analizini kullanarak yaptığı son tahminiyle Bitcoin’in yakın zamanda 6000 dolar seviyesinin altına düşeceğini fakat 2021’in ilk çeyreğine kadar uzun vadeli bir  yükselişe geçerek 25.000 dolara yükseleceğini iddia ediyor.

Dave the Wave’in Görüşlerini Paylaşan Başka Analistler de Var

İkiga Asset Management’in CIO’su Travis Kling ve Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz da ünlü analistle aynı öngörüleri paylaşıyorlar. Travis Kling ve Mike Novogratz da Bitcoin’in 20 bin dolar seviyelerini yeniden göreceği görüşünü paylaşıyorlar. Analistlere göre 2021’e kadar tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) görülebilir.

Wall Street’in eski yatırımcılarından olan Novogratz, ünlü kripto para birimi Bitcoin’in 18 ay gibi bir süre içerisinde yüzde 180’lik bir yükselişle 20 bin doları göreceğine inandığını ifade etti.

İlgili Haber
Mike Novogratz: Bitcoin 18 Ay İçerisinde Rekor Kıracak

Novogratz’ın yaptığı açıklamadan önce Travis Kling de Bitcoin’in yeni bir yükselişle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasına yaklaşık 18 aylık bir süre verdiğini dile getirmişti.

Adı geçen analistlerin yorumlarını aslında çok da yabana atmamak gerek. Nitekim Bitcoin’in halving etkinliği, Lightning Network ve giderek yaygınlaşan Bitcoin işlemlerinin piyasaları hareketlendirmesi ve yeni ATH’lere gebe olması ihtimaller dahilinde görünüyor.

İlgili Haber
2020 Yılında Bitcoin ve Kripto Paraları Neler Bekliyor?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu