EthereumHaberler

DeFi Platformu bZx’te Yeni Hack Şoku!

Güvenlik ihlalinin bir geliştiricinin kişisel bilgisayarına gönderilen "bir kimlik avı e-postası"yla gerçekleştirildiği belirtildi.

Kripto şirketi bZx tarafından yapılan açıklamada bir bilgisayar korsanının geliştiricilerinden birini hacklediği belirtildi.

Söz konusu olayın bir protokol hacki olmadığını, bir bZx geliştiricisine yönelik bir kimlik avı saldırısı olduğunu ifade eden şirket, bu rakamın kabaca %25’i tehlikeye atılan takım cüzdanından kaynaklandığını belirtti.

Öte yandan söz konusu olayın Polygon ve Binance Smart Chain adlı iki platformdaki fonlarla “borç verenleri, borçluları ve çiftçileri” etkilediği ifade edildi. Güvenlik ihlalinin bir geliştiricinin kişisel bilgisayarına gönderilen “bir kimlik avı e-postası”yla başladığını söyledi.

Şirket cuma günü yayınladığı bildirimde hackerın cüzdanını takip ettiklerini ifade ederek bakiyelerin bir listesini blogunda yayınladı. Çalınan toplam fon miktarını belirlemek için hala çalışıldığını ifade eden yetkililer söz konusu parayı geri almak ve bilgisayar korsanını teşhis etmek için kolluk kuvvetleriyle çalışıyor.

bZx tarafından yayınlanan bir sonraki gönderide ise hackerın cüzdanında 20 milyon dolardan fazla Ethereum olduğu ifade edildi. SlowMist adlı güvenlik şirketi ise toplam vurgunu 55 milyon dolar olarak açıkladı.

Bu hackle birlikte bZx 4. defa hacklenmiş oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu