Altcoin

DeFi Tarihindeki En Büyük Hack Olayında Yeni Gelişme: Fonlar İade Ediliyor mu?

Hacker, fonları iade edeceğini açıkladı.

Kripto para sektörünün olmasa da DeFi tarihinin en büyük hacklenme olayı olarak tarihe geçen Poly Network, 610 milyon dolarlık meblağ ile kesinlikle kripto para sektörüne damga vurdu.

İlgili Haber
Poly Network Hacklendi, Rekor Kayıp Var! "Başka Projeler Etkilenebilir!"

Hacker, Poly Network saldırganı üç farklı ağda bunu gerçekleştirdi ve fonları anında kendi cüzdanlarına aktarmayı da başardı.

Birçok kripto para borsası söz konusu cüzdan adresini karalisteye alsa ve saldırganın bu fonları göndermesi pek mümkün gözükmese de Tornado Cash gibi alternatif hizmet sağlayıcılar bunu mümkün kılabilir. Saldırgan ise bu konuda oldukça ilginç bir adım attı.

610 Milyon Doları İade mi Edecek?

610 milyon doları çalan saldırgan, para ile işinin olmadığını ve fonları iade edebileceğini vurguladı. Poly Network saldırganı, konu hakkında bir işlemin içine not düşerek yaptığı açıklamasında fonları iade etmeye hazır olduğunu ancak bunu yapmakta başarılı olamadığını belirtti.

Fonların iadesi için Poly Network ekibinin kendisi ile iletişime geçmesi gerektiğini belirten saldırgan, “servet kazanmaktan çok sonsuz bir efsane” olmayı hedeflediğinin altını çizdi.

Saldırganın bütün fonları iade edip etmeyeceği bilinmese de 610 milyon dolarlık fonların bir kısmının kullanıldığı ve harcandığı biliniyor.

Saldırganın bunu şaka olarak yapması ve fonların aslında çok küçük bir kısmını iade ederek bir mesaj vermeye çalışması da muhtemel.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
mnbvb13

Nasıl hackleniyor anlamadık…


Başa dön tuşu