coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinDelist Edilen Altcoinden Sürpriz Karar: Baskılara Dayanamadı!

Delist Edilen Altcoinden Sürpriz Karar: Baskılara Dayanamadı!

Bu altcoinin gerçekleşen Hard Fork'u ile artık bir gizlilik tokenı olarak sınıflandırılmayacağı resmiyet kazandı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Horizen (ZEN) ekosistemi için önemli bir dönüm noktası olan Shielded Pool özelliğini kaldıran Hard Fork, bugün erken saatlerde Horizen ana zincirinde Blok Yüksekliği 1502800’de başarıyla etkinleştirildi.

Horizen Hard Fork’u Tamamladı: ZEN Gizlilik Tokenı Statüsünden Uzaklaşıyor

Bu gelişmeyle birlikte artık resmiyet kazandı. ZEN artık bir gizlilik tokenı olarak sınıflandırılmıyor.

Hard fork uygulamasının ardından, Shielded Pool’u içeren tüm işlemler reddedilecek ve ileriye dönük olarak yalnızca şeffaf işlemler (t -> t) kabul edilecek. Özellikle, madencilik havuzları beklendiği gibi çalışmakta ve düzenli madencilik etkilenmeden devam etmektedir.

Bu başarı, ZenIP 42207’nin Topluluk Oylaması yoluyla başarılı bir şekilde kabul edilmesiyle başlayan topluluk odaklı bir sürecin sonucudur. Geniş bir destek toplayan teklif, korumalı havuzun Horizen ana zincirinden tamamen kaldırılmasının yolunu açtı.

Korumalı Havuzun kaldırılması, Horizen ekosisteminin gizlilik tokenlerini çevreleyen gelişen düzenleyici ortama uyum sağlamak için verdiği proaktif bir yanıtı temsil etmektedir.

İlgili Haber  Bu Merkeziyetsiz Finans (DeFi) Platformu, 1 Milyar Dolarlık Kilitli Değere Ulaştı!

Gizlilik özelliklerinden uzaklaşarak ZEN, kendisini düzenleyici beklentilerle uyumlu hale getirmeyi ve daha geniş kripto para ekosistemi içinde erişilebilirliğini ve kullanılabilirliğini artırmayı amaçlıyor.

Bu yılın başlarında ZEN, OKX’ten çıkarılma ve Binance tarafından bir izleme etiketinin uygulanması şeklinde zorluklarla karşılaştı ve dünya çapındaki düzenleyici ortamlarda gizlilik odaklı varlıkların karşılaştığı artan incelemeyi yansıttı.

Horizen topluluğu, gizlilik özelliklerinden uzaklaşan bu stratejik değişime büyük destek vererek ekosistemin uyumluluk ve yeniliğe olan bağlılığının altını çizdi.

Bugünkü başarılı Hard Fork, ZEN’in şeffaf ve uyumlu bir dijital varlık olarak konumunu sağlamlaştırarak bu yolculukta önemli bir kilometre taşına işaret ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail