Ana SayfaBitcoinDeutsche Bank Anketi: "Yatırımcılar Kripto Paralarda Yükseliyor!"

Deutsche Bank Anketi: “Yatırımcılar Kripto Paralarda Yükseliyor!”

Takip et

Daha önceki yaptığı açıklamalarda kripto paraların insanların hayatında kalıcı olacağını belirten Almanya’nın en büyük bankası Deutsche Bank, “Kripto Para Birimlerinin Geleceği” raporunu yayınladı.

Alman devi tarafından Aralık ayında 3.250 ABD’li tüketicinin katılımı ile çevrimiçi bir anket yapıldı.

Bankanın anketi, katılımcıların 680’inin kripto para kullanıcısı olduğunu ve bunların %65’inin önceki 12 ay içinde ilk kez kripto paraya geçtiğini ortaya koydu.

Katılımcılar Kripto Paralarda Gelecek Görüyor!

Ankete katılanların çoğunluğu kripto sektörüne öncelikle para kazanmak için girdiğini söylerken %34’ü kripto piyasasına merak duyduğundan girdiğini belirtti.

Katılımcıların bir kısmı ise portföy çeşitlendirmesi amacıyla kripto para yatırımı yaptığını dile getirdi.

Ankete katılanların dörtte biri, lider kripto para birimi Bitcoin’in önümüzdeki beş yıl içinde 110.000 doların üzerinde işlem görmesini beklediklerini ifade etti.

Katılımcıların %61’i kripto paralara 10.000 dolardan az, %38’i ise 1.000 dolardan az yatırım yaptığını söylerken %70’ten fazlası önümüzdeki on iki ay içinde kripto para faaliyetlerini artırmayı planladıklarını belirtti.

Anketten çıkan bir başka sonuca göre ise erkeklerin %29’u son bir yıl içerisinde kripto paralara ya yatırım yaptığını yada kullandığını söylerken kadınların sadece %14’ü kripto para piyasasında aktif olarak yer aldığını ifade etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları