BitcoinBorsa

Dev Bitcoin (BTC) Borsası Coinbase, Yıl Sonu Raporunu Yayınladı: 90 Milyar Dolar Görüldü!

Coinbase üzerindeki kripto para birimlerinin değeri 90 milyar doları gördü.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase, yıl sonu raporunu yayınladı. ABD’nin lider kripto para borsası Coinbase tarafından yapılan açıklamaya göre platformdaki kripto para birimlerinin toplam değeri 90 milyar doların üzerine çıktı.

Coinbase’in Rezervleri 90 Milyar Dolara Ulaştı

Coinbase kripto para borsasının varlıklarının değerindeki bu artış ise büyük yatırımcılardan kaynaklanıyor. Kurumsal yatırımcıların son dönemde özellikle Coinbase üzerinden yüklü alımlar yaptıkları biliniyor. 22 Ocak tarihinde yayınlanan rapora göre Coinbase’in rezervlerindeki en çok değere sahip olan kripto para birimi ise Bitcoin (BTC) olarak öne çıkmakta. Bitcoin’in son dönemde çektiği dikkat ve ilgi göz önüne alınırsa bu aslında şaşırtıcı bir şey değil.

Coinbase’in DeFi sektörüne yaptığı vurgu da dikkat çekiyor. Coinbase, Ethereum’un ev sahipliği yaptığı DeFi ekosisteminin 2020 yılına damga vurduğunu belirtti. Coinbase 2020 yılında birçok DeFi projesine ev sahipliği yaptı ve önemli kripto para projelerini listeledi. Daha önce listeleme konusunda oldukça ketum olan Coinbase’in 2020 yılında listelediği DeFi projelerinin sayısı 10’u geçiyor ve bu kesinlikle borsanın ilgisini ortaya koymakta.

Coinbase’in rezervlerindeki fonlara bakıldığında Bitcoin sonrasında en çok yer kaplayan varlığın ise stablecoinler olduğu görülüyor. Coinbase’in bizzat piyasaya sürdüğü USDC ise 2020 yılında önemli bir yükseliş yakaladı. USDC, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla toplam piyasa değerine göre en büyük 12. kripto para birimi konumunda. USDC’nin toplam piyasa değeri ise 5,4 milyar doların üzerine kadar çıktı.

Coinbase’in rezervlerini bir sene öncesine kıyasla %23 arttırması ise kripto para sektörüne ve Bitcoin’e olan ilgiyi gözler önüne seriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu