Kripto HaberleriBorsaDev Borsanın CEO'sundan ABD'li Yetkililere Çağrı: Çin Tehdidini Dikkate Alın!

Dev Borsanın CEO’sundan ABD’li Yetkililere Çağrı: Çin Tehdidini Dikkate Alın!

Dev borsanın CEO'su ABD'li yetkililere yeni bir çağrıda bulunarak Çin'den gelen tehdidin arttığını belirtti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Çin’in ABD’de istemeden inovasyonu denizaşırı ülkelere yönlendiren kısıtlayıcı kripto kurallarından faydalanmaya hazırlandığını söyledi.

Coinbase CEO’su ABD’li Yetkililere Yeni Bir Çağrıda Bulunarak Çin’den Gelen Tehdidin Arttığını Belirtti

Alipay ve Tencent ödeme sistemlerinden bahseden Armstrong, “ABD ve diğer demokratik ülkeler, hırslı bir düşman olan Çin tarafından desteklenen dijital sistemlerle karşı karşıya” diye belirtti.

Yakın zamanda dijital yuanını piyasaya süren Çin, ABD dolarına ve onun küresel ticaretteki rolüne doğrudan meydan okumayı hedefliyor.

Armstrong, Hong Kong’un kendisini yeni bir kripto merkezi olarak konumlandırmasının “sürpriz olmaması” gerektiğini söyledi.

Armstrong’un yorumları, devlet yayın kuruluşu Çin Merkez Televizyonu’nun bu ayın başlarında Bitcoin logosunun yer aldığı kripto paralarla ilgili bir bölüm yayınlamasının ardından Çin’in sektöre ısınabileceği yönündeki spekülasyonların arttığı bir dönemde geldi.

İlgili Haber
'Insider Trading' ile Suçlanan Coinbase Müdürü ile SEC Uzlaşma Yaptı: İşte Şartlar

Bu arada Hong Kong’un Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu, geçen hafta 1 Haziran’da yürürlüğe girecek olan sanal varlık ticareti için önerilen düzenleyici gereklilikler hakkında sonuçlar yayınladı.

Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yeni kripto kuralları konusundaki arzusu üzerine uzun süredir devam eden bir anlaşmazlık yaşıyor.

Washington, D.C.’de Armstrong’un ABD’nin 5G teknolojisi ve yarı iletkenlerdeki birçok ilerlemenin offshore edilmesinden sonra gördüğü gibi bir ulusal güvenlik sorunuyla karşılaşabileceğinden endişe ettiğini söylediği yeni bir TV reklamı yayınlayarak halka ulaşıyor.

Armstrong, “Amerikan teknoloji liderliği ve ulusal güvenliği için bu endüstrinin Amerika’da inşa edilmesi önemlidir,” diye belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay