Kripto HaberleriBitcoin MadenciliğiDev Kripto Madencilik Şirketi Bitmain, 17 Ocak'a Kadar Personelinin Yüzde 50'sini İşten...

Dev Kripto Madencilik Şirketi Bitmain, 17 Ocak’a Kadar Personelinin Yüzde 50’sini İşten Çıkaracak!

Takip et

Kripto para madenciliği sektörüne yazılım ve donanım hizmeti sunan en büyük şirketlerden biri olan Bitmain “personel optimizasyon planı”nı hayata geçirmek amacıyla Bitcoin blok ödülü yarılanması (halving) (mayıs ayında gerçekleşecek) öncesinde personelinin yüzde 50’sini işten çıkarmayı planlıyor. 17 Ocak’ta yapılacak olan yıllık olağan toplantı öncesinde tüm işten çıkarmaların tamamlanması bekleniyor.

Bitmain Daha Önce de Aynı Yönteme Başvurmuştu

Hatırlanacağı gibi 2018 Aralık ayında da işçilerinin yüzde 50’sini işten çıkaran Bitmain şirketi, o zamanki hamlesini sürdürülebilir iş kurmanın bir parçası olarak tanımlamış ve işten çıkardıkları elemanların yerine genç beyinlere yer verileceğini ifade etmişti.

Fısıltı gazetesinden alınan haberlere göre bu seneki işten çıkarma girişimlerinin temel sebebi madencilere verilecek ödül miktarının yüzde 50 azalacak oluşu. Yani Bitcoin’in madencilik ödülü, blok başına 12.5 BTC‘den  6.25 BTC‘ye düşecek.

Bakalım bu yeni işten çıkarma süreci Bitmain’e olan güveni de yarı yarıya azaltacak mı?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları