coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaDev Kripto Para Borsası Yeni Güncellemesini Duyuyarak Rezervlerini Açıkladı!

Dev Kripto Para Borsası Yeni Güncellemesini Duyuyarak Rezervlerini Açıkladı!

Kripto para borsası rezerv sertifikası için zk-STARK yükseltmesinin tamamlandığını duyurdu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

OKX borsası, rezerv sertifikası için zk-STARK yükseltmesinin tamamlandığını duyurdu.

OKX borsası, zk-STARK Yükseltmesini Tamamladı

Bu yükseltme BTC, ETH ve USDT‘ye ek olarak 18 kripto para biriminin daha doğrulanmasına izin vererek toplam sayıyı 21’e çıkardı.

Borsa, bu yükseltmenin rezerv sertifika verilerinin halka açık bir blok zincirinde saklanmasını sağlayarak şeffaflığı ve güvenliği artırdığını iddia ediyor.

Bununla birlikte, Mart ayında yapılan varlık açıklamalarıyla karşılaştırıldığında, OKX kullanıcıları tarafından tutulan Bitcoin miktarı yaklaşık 7051 azalırken, USDT varlıkları 1.1 milyar arttı.

OKEx kullanıcıları tarafından tutulan USDC miktarı  270 milyon ile düşük seviyede bulunuyor.

Bu, USDC’nin daha geniş kripto para piyasasında artan popülaritesine rağmen USDT’nin OKX kullanıcıları için hala tercih edilen stabilcoin olduğunu göstermektedir.

İlgili Haber  FBI, Kripto Borsası FTX'in Eski Yöneticisinin Evine Baskın Düzenledi!

zk-STARK yükseltmesi, temel bilgileri açığa çıkarmadan verilerin verimli ve güvenli bir şekilde doğrulanmasını sağlayan bir kriptografi biçimidir.

Bu sayede OKX tarafından tutulan rezerv sertifika verileri gibi hassas finansal verilerin korunması için ideal bir çözümdür.

Bu yükseltme ile OKX kullanıcıları artık borsanın şeffaflığı ve güvenliği konusunda daha fazla güven duyabilecekleri anlamına geliyor olabilir.

OKX’in geçmişte, Çinli yetkililer tarafından yürütülen bir soruşturma nedeniyle Ekim 2020’de para çekme işlemlerinin geçici olarak askıya alınması da dahil olmak üzere çeşitli tartışmalara karıştığını belirtmek gerekir.

Ancak, borsa o zamandan beri normal operasyonlarına devam etti.

Platformunda iyileştirmeler yapmaya devam ediyor. ZK-STARK yükseltmesi aracılığıyla doğrulama için daha fazla kripto para biriminin eklenmesi, OKX’in hizmetlerini geliştirmek ve lider bir kripto para borsası olarak konumunu korumak için attığı birçok adımdan sadece biri olarak görülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail