Borsa

Dev Kripto Para Borsasının Hisseleri, IPO Öncesinde de Satılacak

Coinbase'in halka arzı öncesinde de özel bir şekilde hisse satışı yapacağı açıklandı.

San Francisco merkezli kripto para borsası Coinbase, kısa süre önce ilk halka arz (IPO) yapacağını açıkladı. Coinbase’in dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olmanın yanı sıra kripto para sektöründe IPO yapacak ilk borsa olması da önem taşıyor.

Coinbase’in IPO detayları henüz netleşmese de yatırımcılara gönderilen bir bildiride özel satış yapılacağı bilgisinin verildiği belirtildi.

İlgili Haber
Coinbase 35 Milyon Kullanıcı Kaydına Sahip

ABD’nin en büyük borsası konumundaki Coinbase, 40 milyar dolardan daha fazla değere sahip kripto para varlıkları ile dikkat çekiyor. Coinbase, Aralık 2020 tarihinde yaptığı açıklamada S-1 tipi halka arz için SEC’e başvuru yaptığını açıkladı. Şimdi ortaya çıkan detayda ise IPO öncesinde sadece yatırımcılara özel bir özel satış olacağı belirtiliyor.

Frank Chaparro tarafından aktarılan bilgilere göre Coinbase’in yatırımcılarına gönderdiği bildiride şunları yer alıyor:

25 Ocak tarihinde Nasdaq Private Market tarafından size bir e-posta gönderilecek. Bu e-posta içerisinde piyasaya nasıl ulaşacağınız, hangi hisselerin alım satıma açılacağı ve piyasanın nasıl işleyeceği gibi detaylar sizelere aktarılacak. “

Coinbase’in IPO’sunun ABD’nin devlerinden Goldman Sachs tarafından yönetileceği iddia ediliyordu. FTX borsası ise şimdiden IPO öncesi hisselerini tokenleştirip Coinbase hisselerine ilgi duyanlar için işleme açtı.

IPO öncesi hisselerin mevcut değerinin ise FTX üzerinde 272 dolar olduğu görülüyor. Bu da şirketin değerinin 70 milyar doların üzerine çıkabilaceğine işaret etmekte. Böyle bir gelişme bütün kripto para sektörü için önemli bir kabul ve tanınırlık getirebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu