Ana SayfaHaberlerDev Kripto Para Projesi, Kendi Stablecoini İçin Sinyali Verdi!

Dev Kripto Para Projesi, Kendi Stablecoini İçin Sinyali Verdi!

Takip et

Bir kripto para konferansından elde edilen bilgilere göre Curve Finance, merkeziyetsiz bir stablecoini piyasaya sürmek isteyen son DeFi projesi olabilir.

Curve Finance Kurucusu Michael Egorov, Platformun Kendi Stablecoini İçin İpucu Verdi

Tayland merkezli bir yatırım firması olan ve Redefine Tomorrow 2022 adlı etkinliğin organizatörlüğünü üstlenen SCB 10X, bugün attığı bir tweet ile Curve Finance’in kurucusu Michael Egorov’un etkinlikte yeni bir stablecoin olasılığını tartıştığını duyurdu.

Bir sohbet sırasında Curve’ün bir stablecoin planının olup olmadığı sorulduğunda etkinlik organizatörlerine göre Egorov şu yanıtı verdi: “Aşırı teminatlandırılmış. Şimdilik söyleyebileceğim tek şey bu.”

Egorov bu cevabında “over-collat” terimini kullandı. Bu terim, aşırı teminatlandırılmış anlamına gelen “over-collateralized” kavramının kısaltmasıdır. Aşırı teminatlandırılmış stablecoinler, rezervlerinde olması gerektiğinden daha fazla varlık tutan kripto paralara deniyor. Bu, Ethereum ekosistemindeki en popüler merkezi olmayan kripto para olan Dai tarafından kullanılan tasarımın aynısıdır.

İlgili Haber
Uzman İsim, Bu Stablecoini Kullanan Yatırımcıları Uyardı: Risk Var!

Redefine Tomorrow 2022, SCB 10X tarafından düzenlenen ve halen devam etmekte olan sanal bir etkinlik olarak biliniyor. Etkinliğin henüz bir kaydı bulunmuyor ve Egorov yorumunun teyit edilmesini isteyen bir mesaja yanıt vermedi.

Curve şu anda dördüncü en büyük merkeziyetsiz finans protokolü olarak faaliyet gösteriyor ve bünyesinde ona ayrı Blockchain üzerinde 5.9 milyar dolarlık kilitli varlık bulunduruyor.

Haber, kripto piyasasının algoritmik stabilcoin UST’nin çöküşüyle tetiklenen fiyat düşüşünden kurtulmak için mücadele ettiği bir zamanda geldi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları