Haberler

Dev Kripto Para ve Teknoloji Fonu, 9 Milyar Dolar Daha Topladı!

Andreessen Horowitz, 9 milyar dolarlık fonlamaya imza attı.

Kripto para sektörünün 2021 yılında böylesine farklı bir performans sergilemesinin en önemli sebeplerinden birisi de kurumsal yatırımcılar ve fonlar oldu.

Birçok yatırım fonu ve kurumsal isim kripto para sektörüne sermaye ayırırken sektörün değeri de 3 trilyon dolara kadar çıktı. Şimdi ise bu yatırımcılardan birisi olan a16z‘nin 9 milyar dolarlık fonlama yaptığı haberi geldi.

Andreessen Horowitz, 9 Milyar Dolar Topladı

Alanının lider isimlerinden olan risk sermayedarı ve fonu Andreessen Horowitz, 9 milyar dolarlık fonlama yaparak değerini çok daha yüksek bir noktaya çıkardı.

Önde gelen fon şirketi, özellikle “girişim, büyüme ve bio-fon” odaklı yatırım yapmak için 9 milyar dolarlık fonlama topladığını belirtti.

Fonun dağılımının ise 1,5 milyar doların Bio-fon, 5 milyar doların büyüme fonu ve 2,5 milyar doların ise girişim fonuna aktarılması şeklinde şekilleneceği belirtildi.

Andreessen Horowitz’in 2,2 milyar dolarlık kripto para fonu, 400 milyon dolarlık çekirdek fonu da bulunuyor. Burada dikkat çeken unsur ise 2,5 milyar dolarlık girişim ve risk sermayesi fonu olarak görülüyor. Yeni toplanan bu fonun girişim adı altında yeni kripto para projelerine ve Web3 projelerine aktarılması da oldukça mümkün.

Fonun kurucusu Marc Andreessen, geçen sene yaptığı açıklamasında lider kripto para birimi Bitcoin’in teknolojik değişim konusunda çok önemli olduğunu belirtmiş ve BTC’yi desteklediğini aktarmıştı.

Fon, geçen sene Axie Infinity‘e büyük patlamasından önce 150 milyon dolarlık yatırım yapması ile de biliniyor. AXS fiyatı daha sonra büyük bir patlama yaşadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu