coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomiDev Yatırım Şirketi Blackrock’ın Yöneticisi, FED'in Faiz Politikasıyla İlgili Bir Tahminde Bulundu!

Dev Yatırım Şirketi Blackrock’ın Yöneticisi, FED’in Faiz Politikasıyla İlgili Bir Tahminde Bulundu!

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock'ın küresel sabit gelirli yatırım müdürü Rick Rieder faiz artış tahmininde bulundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bir BlackRock yöneticisi yaptığı açıklamada, bankacılık sektöründe geçen ay yaşanan çalkantılar ve son dönemde açıklanan bir dizi işgücü verisinin ABD ekonomisinin yavaşladığına işaret etmesi nedeniyle FED’in enflasyonla mücadele için faiz oranlarını daha fazla artırmasına gerek kalmayabileceğini söyledi.

BlackRock’a Göre Ekonomi Yavaşlarken FED’in Mayıs Ayında Faiz Artırmasına Gerek Kalmayabilir

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’ın küresel sabit gelirli yatırım müdürü Rick Rieder konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Cuma günü yakından takip edilen Çalışma Bakanlığı istihdam raporunun, ABD’li işverenlerin geçen ay güçlü bir işe alım hızını koruduğunu göstermesine rağmen, aynı zamanda yavaşlayan ücret artışları ve üç, altı ve 12 aylık hareketli ortalamaların altında kalan istihdam artışı ile de dikkat çektiğini söyledi.

İlgili Haber  Bitcoin'i 30.000 Dolara Dayandıran Kaynak Bu Mu? Dev Balina Yakından Gözleniyor!

Rieder’e göre bu veriler, geçen hafta açıklanan işgücü piyasası rakamları ve geçen ay iki ABD bankasının iflas etmesinin ardından daha sıkı kredi koşulları beklentileriyle birlikte yavaşlayan bir ekonomi tablosu çiziyor.

Rieder bir raporunda, “Geçtiğimiz Cuma günü açıklanan istihdam raporu, herhangi bir şekilde endişe verici olmasa da, yatırımcıların somut olarak daha yavaş olması gereken ekonomik koşulları daha net bir şekilde görmelerini sağlıyor” dedi.

FED geçtiğimiz yıl fiyat baskılarını azaltmak için son on yıllardaki en agresif faiz artırım döngülerinden birini başlattı ve borçlanma maliyetlerinin 2023 sonuna kadar mevcut seviyelerde kalacağını tahmin ediyor.

Şimdilik, yatırımcılar daha güvercin bir bakış açısına sahip ve politika yapıcıların yılın ilerleyen dönemlerinde faiz oranlarını düşüreceklerini ve Fed fon oranını mevcut %4.75 ila %5 aralığından %4.35’e çekeceklerini düşünüyorlar.

Yatırımcılar, faiz oranlarının yakın vadedeki seyrini ölçmek için Çarşamba günü açıklanacak enflasyon raporunu yakından takip edecek.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail