Kripto HaberleriBitcoindeVere Group CEO'su: Bankacılık Krizi Bitcoin'e Yarıyor Dedi: İşte Nedeni

deVere Group CEO’su: Bankacılık Krizi Bitcoin’e Yarıyor Dedi: İşte Nedeni

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dubai merkezli yatırım danışmanlığı şirketi deVere Group CEO’su Nigel Green, Amerika Birleşik Devletleri’nde başlayıp Avrupa ülkelerini de etkileyen bankacılık krizi hakkında konuştu. 12 milyar dolarlık yatırımı yöneten şirketin patronu, krizin kirpto paralara ve Bitcoin’e yarayacağına dair fikir belirtti.

DeVere Group CEO’su, kaleme aldığı blog yazısında ABD’nin yeniden parasal genişleme yapması sonucunda yatırımcıların Bitcoin gibi sınırlı varlıklara ilgisinin artacağını öngördü. Amerikan Hazine Bakanlığı, Silicon Valley Bank’in iflasının ardından garantisi olmayan mevduatlar için de ödeme yapacağına dair güvence vermişti.

“Amerika’da iflas eden Signature ve Silicon Valley Bank kripto paraları olumlu etkiledi. Haberin ardından BTC fiyatı kısa vadede düşse de daha yüksek seviyelere ulaştı.”

İnsanlar Neden Bitcoin Almak İsteyecek?

Ünlü yatırım uzmanı, kripto bağlantılı bankaların iflasının ardından insanların neden Bitcoin’e akın edeceğini ise para arzı üzerinden tasnif etti. Green, hükümetin mevduatlara verdiği garanti nedeniyle dolaşımdaki dolar miktarını yeniden arttırdığına vurgu yaptı.

FED’in güncel varlık tablosuna baktığımızda Nigel Green’in söyledikleri daha iyi anlaşılıyor. Amerikan Merkez Bankası, sıkı para politikası doğrultusunda varlığını aylardır daraltırken kriz sebebiyle yeniden genişlemeye gitti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları