Bitcoin

DeVere Group CEO’su Rusya-Ukrayna Savaşının Bitcoin’i Bu Seviyeye Kadar Çıkaracağını İddia Etti

Daha önceki tutarlı tahminleriyle tanınan Nigel Green, savaşın Bitcoin'e olan etkilerini değerlendirdi.

DeVere Group CEO’su Nigel Green, Ukrayna-Rus savaşının birçok kişiyi finansal alternatifler aramaya ittiğini ve bunun Bitcoin‘i (BTC) ay sonuna kadar 50.000 dolara kadar götürebileceğini iddia etti.

DeVere Group CEO’su savaşın BTC’nin fiyatı için bir dalgalanmaya neden olan katalizör görevi üstleneceğine inandığını dile getirdi. Normal şartlarda Bitcoin’in bu ayın sonunda 50.000 dolara ulaşmasının mümkün olmadığını sözlerine ekleyen CEO, Batı dünyasının Rusya’ya uyguladığı yaptırımlar artarak devam ederse Bitcoin’in ay sonuna kadar 50 bin doları görebileceğini iddia etti. Ancak bu yükselişin lider kriptoyu yeni bir ATH’ye götürmeye yetmeyeceğinin de altını çizdi.

Savaşın getirdiği belirsizliklere rağmen son 5 günde %15’ten fazla değer kazanan Bitcoin birçoklarına göre bu yükselişini Rusya’ya uygulanan mali yaptırımlar nedeniyle rublenin çöküş yaşamasına bağlıyor.

Bu fikri destekleyenlerden biri olan Nigel Green, savaşın büyük bir mali kargaşaya yol açtığını ve şirketlerin, bireylerin ve devlet kurumlarının geleneksel para sistemlerine alternatifler aramaya başladığını söyledi.

Bitcoin’in son ATH’sini Öngörebilmişti!

DeVere Group CEO’sunun bundan önceki tahminlerinde son derece başarılı olduğunu söylemekte yarar var. Nitekim Green geçen yaz, Bitcoin’in 2021’in sonuna kadar tüm zamanların en yüksek değeri olan 65.000 doları görebileceğini hatta geçebileceğini söylemişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu