Haberler

Devlet Başkanı Erdoğan: 4 Gün Yasak Uygulayacağız, Ekonomik Tedbirler Aldık!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün kabine toplantısı sonrasında bazı önemli açıklamalarda bulundu.

Bir süredir devam eden COVID-19 etkilerini son sürat göstermeye devam ediyor. Çok sayıda vatandaş gelecek günlerde herhangi bir karantina uygulanıp uygulanmayacağını sorgularken, özellikle bugün Erdoğan tarafından yapılacak açıklamalar son derece önemli olarak görülmüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının hemen ardından kameraların önüne geçti ve ulusa seslendi. Erdoğan, açıklamalarında N-95 ve N-99 maske üretimine kısa süre içerisinde geçeceklerini duyururken, sağlık alanında bugün hastane açılışlarına etap etap başladıklarını ulusa duyurdu. Yaptığı açıklamalarda kısa süre içerisinde daha büyük pandemi hastanelerini de açacaklarını ve daha fazla sayıda hasta yatağına sahip olacaklarını bildiren Erdoğan, “Yakın zamanda diğer hastanelerimizi de açmaya başlayacağız.” dedi.

2. 1.000 TL ödemeler başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal yardım alan ve muhtaç ailelere yapılan 1. 1.000 TL yardımın ardından 2. 1.000 TL yardımlarının başlatılacağını, şimdi ise sırada özel ihtiyacı olan herhangi bir geliri bulunmayan vatandaşların yapacakları başvurular sonucunda 1.000 TL verilecek olduğunu açıkladı. Kaç kişiye 1.000 TL verileceği açıklanmazken, özel ihtiyaç sahibi ve gelir sahibi olmayan vatandaşlara verilecek 1.000 TL’lik yardımın özellikle ne zaman verileceği merak konusu oldu.

Dün ABD Devlet Başkanı Donald Trump ile görüşen Erdoğan, bu konuya değinmezken, özellikle son dönemde iktidara ait olmayan belediyelerde yapılan ekmek ve parasal yardımlara değindi. Bu yardımları kabul etmeyeceklerini, bunların doğru göremeyecek kadar ileri giden yardımlar olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı, vatandaşlara gerekli tüm yardımın merkezi yönetim yani iktidar yönetimi tarafından kendi liderliğinde yapılmaya devam edilecek olduğunu ve yapıldığını duyurdu.

4 günlük sokağa çıkma yasağı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamasında 23-24-25-26 Nisan 24.00’dan 24.00 TSI’ya kadar tam 4 gün süre ile devam edecek sokağa çıkma yasağını da kendisinin kabine ile beraber yaptığı toplantıda kararlaştırıldığını duyurdu. Açıklamalarında yasaklara uyulmasının büyük önem taşıdığına değinerek sözlerini sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, suçluların hapisten çıkarılması konusunun ise bazı çevrelerce abartıldığını ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu