binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizDijital Paralar İçin Uyulmaması Gereken Tavsiyeler

Dijital Paralar İçin Uyulmaması Gereken Tavsiyeler

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dijital Paralar İçin Uyulmaması Gereken Tavsiyeler

Kripto paralar için 2017 yılı beklentilerin çok üzerinde geçti. Yatırımcıların büyük bir kısmı ciddi gelirler elde etti. Televizyon ve internette bununla alakalı on binlerce haber yapıldı ve bu da piyasaya yeni yatırımcıların girmesini sağladı. Ancak bu yatırımcıların bazıları kötü tavsiyeler yüzünden zarar etti. Bugün siz değerli okuyucularımız için bu kötü tavsiyelerden bazılarına yer vereceğiz.

1-  Kripto Para Uzmanlarının ya da Meşhur Yatırımcıların Dediklerini Yap

Genelde küçük yatırımcıların en büyük yaptığı hatalardan biridir. Facebook, Twitter ya da kripto para forumları gibi takip ettikleri platformlardan, kendilerince uzman gördüğü kişilerin yatırım tavsiyelerini dinler. Sonuç ise büyük bir olasılıkla hüsrandır. Birinden tavsiye edilen bir koin duyduğunuzda mutlaka kendi araştırmanızı yapın.

2- Bu Dijital Parayı Al Çünkü Fiyatı Çok Ucuz

Şu an geçerliliği ve söylentisi olmayan bu tavsiye özellikle geçen sene Bitcoin’in hızlı yükselişi nedeniyle birçok yatırımcı daha ufak paralara yöneldi. Bu tavsiyenin çıkış zamanı da o tarihlere denk geliyor. Tabi ki dijital paranın değerinin düşük olması avantaj sayılabilir ancak tek başına bunu kıstas alıp, yatırım yapıldığında sonuçları kötü olabiliyor. Bir çok uzmana göre 2018 yılı içerisinde bir çok kripto paranın yok olacağı haberini yapmıştık. Bu tavsiyelerin de genelde fiyatı 1 dolar altında olan ve yok olacak denilen kripto paralara yapıldığını düşünürsek, yatırım yapmadan önce coin’in arkasındaki ekibi, neyi amaçladığını ve yapacakları işleri iyice araştırıp ondan sonra karar vermek gerekir.

Dijital Paralar İçin Uyulmaması Gereken Tavsiyeler

3- Bu Para Bitcoin’den Daha İyi Hemen Al

Bu tavsiye genellikle kötü niyetli kişiler tarafından kullanılır. Bir işe yaramayan coin’ler ile sizleri yemlemek için kullanılmaktadır. Bazıları ise tamamen bilgisizce bu tarz tavsiyelerde bulunur. Genellikle ilgili kripto para hakkında, teknolojisinin ve hızının Bitcoin’den daha hızlı ve güvenilir olduğunu söylerler. Fakat sonuç genel olarak hüsran olur.

4- Pump ve Dump Gurupları İle Fazla Kazan

Daha önceki yazımızda da bahsettiğimiz gibi uzak durulması gereken bu guruplar yatırımcıları büyük zararlara uğratıyor. Saatler hatta dakikalar içinde paranızı 50 katına kadar çıkarabileceğinizi söyleyen gurup yöneticileri, aslında sizin paranız üzerinden kazanmaktan başka bir şey yapmıyor.

Sonuç olarak, yatırım yapmadan önce mutlaka o kripto para hakkında araştırmanızı yapın. Sitesine girip; ne amaç için üretildiğini, arkasındaki ekibin güvenilirliğini ve ileriye dönük planlarını iyice araştırın. Son haberleri ve analizleri her zaman takip edin fakat kendi araştırmanızı yapmadan yatırım yapmayın.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail