blank
BorsaHaberler

Dikkat! Thodex’ten Sonra Bir Borsadan Daha Şikayetler Gelmeye Başladı!

Türkiye Thodex'le ilgili skandalın şokunu atlatamamışken başka bir yerli kripto para borsasından olumsuz haberler gelmeye başladı.

Türkiye Thodex’le ilgili skandalın şokunu atlatamamışken başka bir yerli kripto para borsasından olumsuz haberler gelmeye başladı.

Birçok yatırımcı Vebitcoin borsasından para çekme işlemlerinde problem yaşadıklarını paylaşırken, popüler analist Erhan Ünal iddialara ilişkin Vebitcoin borsasını açıklama yapması gerektiğini ifade eden bir paylaşımda bulundu.

Thodex borsasında yaşanan skandal sonrası Türk yatırımcılar borsalardaki varlıklarını çekmeye başladı. Thodex’in  oluşturduğu algının sektöre büyük bir darbe vuracağı düşünülüyor.

Sektör henüz Thodex olayını hazmedememişken ikinci bir borsanın çekim işlemlerinde problem yaşaması yatırımcılarda panik oluşturdu.

Vebitcoin borsasından henüz resmi bir açıklama yok. Sosyal medyada paylaşım yapan bir çok yatırımcı borsanın destek sisteminin yanıt vermediğini ve uzun süredir konuya ilişkin yanıt alamadıklarını paylaşıyor.

Henüz iddia aşamasında olan bu paylaşımların doğruluk payı bilinmezken borsanın şüpheleri ortadan kaldırmak için bir an önce açıklama yapması bekleniyor.

GÜNCELLEME:

Vebitcoin borsası ile ilgili son gelişmeye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

İlgili Haber  Uyarmıştık! Bir Bitcoin (BTC) Borsası Daha Sitesine Kilit Vurdu!
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

55 Yorum

 1. Manupilasyondan ibaret.Coin borsasına giden yatirimciyi panikletip tekrar borsaya cekmek hepsi bu bence.

 2. Ya bakıyorum da bir grup parasını kaptırmış Allah yardımcıları olsun ve bir grup dünyadan haberi yok atıyor bol keseden bir grup ben ne yaparsam yapayım zararımı devlet bulsun… yani gerçekten millet olarak çok hırslıyız bi anda zengin olma hırsı beynimizde adeta cinlerin düğünü gibi sadece kendisi büyülenmiş gibi kısaca haram paradan mutluluk ararsan mutluluk sana haram olur. daima helal olandan yürümek lazım kimse kimseye bedavadan para vermez hele hele bu devirde, daha önce tosuncuklar çıktı ibret alana yeter almayana veya anlamayana tosuncuklar bitmez nede olsa koyun çok memlekette birde sürü psikolojisi zaten aranmaz bile çünkü koyun, eee akılsız başın cezası bunalımlar buhranlar ve psikolojik travmaları beraberinde getirir. lütfen düşünerek araştırarak hareket edelim bin bilsekte bir bilen mantığından kopmadan atalarımızı baş tacı yaparak ders alalım.

  1. Çok güzel anlatmışsın teşekkür ederiz bir telefona inanıp bankadan parayı çekip parasını çöpe atan bu kadar insan varken daha nice tosuncuklar çıkar

  2. Tosundan önce de saadet zincirleri aşırı yaygınlaşmıştı. Ona da milyonlar girmişti. Benim bir arkadaşta vardı. 2 lafı bir araya getiremeyen çocuk pazarlama uzmanı olmuştu. 6 ayda ferrari, 1 senede villa, 2 senede yurt dışında villalar falan alacaktı. Bir çok insanı da konuşa konuşa ikna etti paralarını yatırttı. Sonra saadet zincirlerinin hepsi patladı. İlk baş giren bir kaç kişi villa olmasa da belki bir araba parası kazanmıştır ama geri kalan çoğunluk maaşlarını, yatırımlarını kaybetti. Maalesef hızlı para kazanmak istiyorsanız elbette hızlı kaybetmeye de hazır olacaksınız. Bakmayın kolay para kazanma hikayelerine. Yeterince bilginiz, yeteneğiniz, gelişiminiz olmadıktan sonra zaten Elon Musk şirketini bile devretse kaç sene batırmadan çalıştırabilirsiniz. Yani öyle hazıra konmayla olmuyor çoğu şey.

  3. Saçmalamışsın. Bu dünyada herkes kendi ekmeğinin peşinde. herkes karnını doyurmanın peşinde. Senin gibi laf ebeliği peşinde değil. Ben kripto işlerine girdiğim zamandan beri ekonomik olarak nefes alabildim. Thodex te paramda battı. Ama kimseye aman demedim. Ayrıca; Thodex (Eski adıyla KOINEX) Türküye de kurulan; merkezi istanbulda olan, yasal, vergi levhası olan, sicil kaydı olan ve yapılan tüm işlemleri kayıt altında olan bir kuruluş/şirket. Yani Devletimiz sen Türkiyede iş yapabilirsin; yaptığın işinde vergisi vereceksin demiş adamlara. benimde THODEX i seçmemdeki en büyük pay bu durum olmuştu. Şimdi Devlete de THODEX te dolandırıldığım paramı verin demiyorum. Devlet olarak çalışmasına izin verdiğiniz şirketin; Kontrolünüz altında olması gereken bir şirketin yaptığı yolsuzluk/dolandırıcılık v.s (adına ne derseniz deyin) yaptıklarından dolayı sorumluluklarınızı yerine getirin diyorum. BU sadece THODEX için geçerli değil. TR de iş yapan tüm şirketler/işletmeler için geçerli. Evime; çocuklarıma bir kaşık yemek dilenmemek için yaptığım bir yatırımda devletimizinde kontrolü altında olan bir şirketi seçmemizmi suç oluyor. Güldürme insanı lütfen. Başkaları gibi yurtdışı kaynaklı diğer platformlara da geçebilirdim ama geçmedim. devletimiz içinde kalmayı düşündüğüm için. Sonrada çıkmış benim suçluyorsun. Belkide asıl suçlu sizin gibi zihniyete sahip olan kişiler. Belkide asıl suçlu bu ortamda canı yananları hakir gören sizin gibi geri kalmış zihniyetler olabilirmi?

   1. Burada ve başka platformlarda ileri geri yazıp sözde yorum yaparak insanın sinirlerini ziplatmaktan öte kahrettiren birçok insana kapak olsun bu açıklama.

 3. Arkadaşlar tosunun yolunda emin adımlarla ilerliyor sadece isimler farklı maşallah memlekette bu kadar inek varsa birilerininde sağması lazım yoksa memeler patlar

 4. Gitgide çinlileşiyor memleket. Hırsız üretim ve ihracatına başlamak üşke açısından utanç verici.

 5. Tosuncul ve çiftlikbank denetime tabi idi arkadaşlar. Tosuncuk kaçınca parasını kurtaran oldu mu? Banklar da denetime tabidir. Batarlarsa sadece 100bin kurtarırsınız. Üstü buhar olur. Yani anladınız siz onu. Vergi diye hoppa sonra bir yerlere cuppa. Herşey yasal. En büyük tosundan alabilen var mı parasını?

  1. Bence çok güzel oluyor az bile keske bu ise girenlerin evi arabası yatağına kadar alsalar.

   1. Millet istediği işe girer arabası evi gidiyorsa o adamın derdi, sana giren ne?

   2. Keşke seninde donuna kadar alsalar insanların üzüntülerinden kendine mutluluk çıkaran bencil ve haysiyetsiz insan

   3. Keşke seninde donuna kadar alsalar insanların üzüntülerinden kendine mutluluk çıkaran bencil ve haysiyetsiz insan

  2. Senin aç gözlülüğünü devlet niye ödeyecek içinden bir kuruş vergi kesilse isyan edersin. Devlet yönetmelik çıkartmış okusaydında girmeseydin

   1. Valla öyle. Vergi vermek istemiyorlar. Ki yurt dışında tüm gelişmiş ülkelerde kriptoparada vergi var. Yani bize özel bir durum değil. Sonra paralar uçunca, devlet niye bize yardım etmiyor. Devlete ne diyeceksin ki? Ben senden para çalıyordum haberin olsun, normalde söylemezdim ama senden çaldığım para var ya, onu da benden çaldılar, şimdi bana bir yardım etsene mi diyeceksin? Ev, araba alıp satarken de aynısı geçerli. Kaç kişinin başına geldi. Vergi az çıksın diye düşük gösteriyor. Sonra arabada sıkıntı çıkıyor. Mahkeme ile parasını geri almaya hak kazanıyor. Ama aracın yarı fiyatını göstermiş resmi olarak 😀 O yüzden devlette tabi ki gösterdiğin parayı geri alabilirsin diyor. Misal araba 400.000tl, sen 200.000 göstermişsin. Araba ağır hasarlı çıkıyor, kandırılmışsın, kanıtlıyorsun, kazanıyorsun. Devlet yardımcı oluyor, tabi verdiğin parayı geri alabilirsin diyor. Ama sen verdiğin para 200 bin gösterdiğin için onu alabiliyorsun 🙂 Sonra başlıyor yine, ya ben aslında senden çalmıştım ben aslında 400 bin vermiştim diye. Çalacaksan, arkanda durmasını beklemeyeceksin. Bunu sigorta gibi düşün. Kimisi diyecek ne çalması. Ama öyle. İnanın bu vergiler sırf TR’ye özel bir şey değil. Ha Tr’ye özel çok yüksek olan durumlar var ama çoğu ülkede de gelir vergileri Tr’den daha yüksek. Artı yine Tr’de sürekli hırsızı kollayan ya da düzenli ödeyeni cezalandıran diyelim, af’lar var. Bir ton vergi borcuna af geliyor, gece kondurduğun devletin arazisine af geliyor, bağkur borcuna, sgk borcuna af geliyor. Çoğu ülke de böyle, aferim sen 10 senedir bana ödemiyorsun, ben hepsini sileyim olayı yok. Aferim sen 500 binlik evlerin yanında 100 bine arsa kapattın, şimdi imar affı vereyim senin 100 verdiğin yeri de 500 bin yapayım olayı yok. Orada düzgün çalışıp 500 bine ev alanların günahı ne? Değil mi?

 6. Şunu bilir şunu söyleyebilirim bizim türk milleti nin derdi birbiri ni soymak başka işe akılları çalışmaz utanç duyuyorum bu durumdan beğenmediniz kâfir topluluğu dahi daha şeffaf bir birbine

  1. Arkadaşlar bitay borsası da ödemelerde sorun çıkarıyor imiş 2 aydır.bizde yeni uyandık bir miktar yatırımımız al sat hesabından farklı olsun diye yatırdık.ama iki gün önce olaylar patlak verince hızlı şekilde TL ödemelerini yapmaya başladılar.ama coin transferinde özellikle chz özellikle hatalı işlem askıda kalmasına sebep verdiler.10 bin TL’lik bakiye takılı kaldı.geri tutarı nakite çekip kurtardık.çünkü iki aydır sorun varmış bunlarda beni aradılar.borsaya kayıt olursanız indirim veririz dediler ayrıca size özel temsilci dediler bir daha ne mümkün 100 tlik doge mi bir ara yediler.doge ucuz komisyon çok borsalar arası farklılık dedim aldırmadım.kripto çekmek için para yatırma şartı var para yatıran geri geliyor para 5 lira kesilerek.bence koin çıkışını sistemsel hata ve engellerle azaltıp topluca çökeceklerdi THODEX patlayinca onlar biraz erteledi ama yakındır.bunlarin arkasında tosuncuk gibi başka kişiler var.bunlar iki kelimeyi bir araya getiremeyen sokaktaki kişiler görünüşleri devlet böyle kişileri ve kuruluşları çok önceden takibe almalı atı alanlar diyorum bunlar ekip ve dışarıdan destekli denecek çok şey var AMAN BİTAYAAAAAAAA DİKKAAAAAAAAAAT

   1. Müşteri hizmetleri gece gündüz cevap vermiyo.yogunluk nedeniyle size döneceğiz diye otomatik mesaj alıyorsun aramiyorlar.bunlarin ikisinin de genç olması (thodex ve bitay)ayni haber kanalına konuşması biraz rastlantı mı bilmiyorum.herkesin farkli yoğurt yiyişi var paranın olduğu yerde çok hile ve oyunlar olur ama bunların makul bir seviyeye çekilmesi için denetim şart.ayrica biz Türkler kandirilmaya müsaatiz.bilincli olmalıyız en azından bilen bilgisini saklamasin paylaşsın toplumsal farkındalığımizi artiralim

    1. Denetim adı altında vergiyi dayiyalim mi desin. Birakin senaryo senaryo senaryo Allah hayirlisini versin

  2. San de o toplumun bir ferdisin. Kendini dışarda tutma. O ğırsız kavmin içinde sen de ben de hepimiz varız.

  3. Biz de zaten şeffaf oldukları için beğenmiyoruz o ne öyle tek düze hayat hiç entrika skandal heyecan yok 🤣🤣🤣

  1. Ben de aynısını düşündüm maâlesef Türkiye .burası. BTC Türk ten de uzak durun. Benim 15000 tl buhar oldu. Hala bulamadılar. O da kapanır yakında. Ve banka borcu olanlar şunu bilin ki BTC Türkte paranız varsa onu devlet yoluyla icra yoluyla BTC Türk bakiye bilgisi gerisi için hesap durďurulabiliyor ve paranızı banka çekebiliyor.

 7. Buyur yerli borsalarin akıbeti ne oldugu belli oldu vergiyi getiremiyoruz teknolojiyi yasaklayamiyoruz bari oyunlarla tamamen el koyalim mi deniliyor uzak durmak en iyisi sadece global borsa olan BINANCE de sıkıntı olmayacaginin kanaatindeler

   1. Bedava peynir fare kapanı da olur emek harcamadan para kazanmanın peşinden kosulursa sonunda buna benzer olaylar olur zaten işin sonu hep ayni sadece kişiler farklı zihniyet aynı bu rde şaşıyorum devlet devlet diye bağırıyor acaba beleş para kazanildigi zaman oparadan devlete vergi vermek hiç akillariniza geliyormu gelmez sadece para batınca devlet akla gelir ulkemizde

  1. Ya bırak bu işleri daha yenisin belli el koymaymış sen daha böyle birşey olacağını bilmedenmi girdin cahil araştır her boku devlete at koyunu sağma işinede girmişsindir yine devlet el koymuştur sağa bildinmi inekleri bari .

   1. Kim cahil olup olmadigi belli tosuncugu bulamayacak kadar aziz mi devlet ac teşkilatı izle arkadasim bisey bildigin yok , bilip bilmeden konusma paribu da böyle bisey olursa sasirmayin

  2. Bende binance kullanıyorum çünkü Türk borsalarına güvenemiyorum ve lütfen arkadaşlar borsaları araştırıp girin. En iyisi hangisiyse ondan girin.


Başa dön tuşu