BitcoinHaberler

Dip İndikatörü El Salvador Neden Bitcoin (BTC) Almaya Devam Ettiklerini Açıkladı!

Bitcoin alımlarına devam eden El Salvador Peter Schiff tarafından eleştirildi.

Bitcoin’de bugün yaşanan sert düşüşü fırsat bilerek BTC alımlarına devam eden El Salvador bazıları tarafından takdir edilirken bazıları ise kararın yanlış olduğunu savunuyor.

Bitcoin alımlarının yanlış olduğunu savunanlardan biri de Bitcoin karşıtı Peter Schiff oldu.

Bitcoin karşısında altını savunan Schiff,  El Salvador başkanı Nayib Bukele’nin BTC aldıklarını duyurduğu twitin altına “Daha fazla dip göreceğiz, daha ne kadar parayı boşa harcamayı düşünüyorsunuz” şeklinde yorum yaparak Bukele’yi eleştirmişti.

İlgili Haber
El Salvador Bitcoin (BTC) Alımlarına Devam Ediyor!

Koyu bir altın destekçisi olan Peter Schiff’in yorumuna cevap vermekte gecikmeyen El Salvador başkanı yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Rezervlerimizde 79 milyon dolar değerinde 44.106 ons altın var, ancak bu altınları bir yıl önce satıp yerine Bitcoin almış olsaydık şimdi 204 milyon dolar değerinde olacaktı.”

Nayib Bukele bu cevabı ile Bitcoin düşmüş olsa bile BTC almalarının karlı olduğunu belirterek Bitcoin almaya devam edeceklerinin de sinyalini vermiş oldu.

Schiff de Nayib Bukele’ye cevap olarak “şimdilik kardasın, bakalım bu durum ne kadar sürecek? Geçen hafta almış olduğunuz Bitcoin’de zarardasınız. Başkalarının parasını kullanarak büyük bir bahis oynuyorsunuz. Onlar veya sizin için iyi bitmesi muhtemel değil.” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu