AnalizBitcoin

Dirence Gelen Bitcoin’de Son Durum Ne? – BTC Teknik Analizi!

Bitcoin (BTC) fiyatında dikkat edilmesi gereken seviyeler…

Kripto para dünyasının ünlü isimlerinden Plan B’nin aylık hedeflerine uyarak ilerleyen Bitcoin (BTC), bu hafta yaşadığı yükselişlerle Plan B’nin Ekim ayı hedefi olan 63.000 dolara yaklaştı.

Lider kripto para son bir haftada %15’lik bir yükseliş kaydederek dün Binance üzerinde 62.933 doları görürken hakimiyetin bir miktar gevşemesiyle altcoinlerde bu yükselişi takip etmeye başladı. Piyasada dün SEC’in BTC ETF’ini onayladığına dair söylentiler çıkınca %10’luk bir günlük mum bırakan BTC, yayın saati itibariyle 60.800 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Direnç Alanına Gelen BTC’de Yeni ATH’de İlk Hedef!

Güne düşüşle ve kırmızı bir mumla başlayan BTC, bir önceki ATH seviyesine denk gelen direnç alanına yükseldikten sonra kar satışlarıyla ve hafta sonu etkisiyle gerilemeye başladı.

Bitcoin (BTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

İlk etapta %10’luk etki gösterdiği görülen ETF haberi BTC’nin 62.960 – 64.854 dolar alanındaki direnç alanına iğne atmasını sağladı. Bu iğneyle birlikte 74 seviyesine gelen RSI göstergesinin bugünkü gerilemeyle yeniden 70 seviyesine düştüğü görülüyor. Bu noktada dirençten şimdilik red yediği görülen BTC’ye düşüş sırasında 57.350 dolar seviyesinin önemli bir destek göstermesi bekleniyor.

Bu direnç alanını ilk etapta geçemeyen liderin bu gerilemeden sonra yatay ilerlemesi ve bu direnci geçmesi beklenirken piyasada yeni ATH hedefleri konuşuluyor. Grafikte uygulanan fibonacci düzeltmesine göre bu yeni ATH yolunda BTC’nin ilk direnç noktasının ve yeni ATH’nin 73.219 dolar olması beklenebilir. Ancak bu yola çıkmadan önce gerileyen BTC’de 57.350 ve 52.581 dolar seviyelerinin güvenli alım noktaları ve MA20 (51.820 Dolar) seviyesinin altındaki kapanışların stop olma işareti olduğu düşünülüyor.

Kısa Vadeli Düşüş Desteği!

Piyasayı daha önce olduğu gibi omuzlayan BTC, kripto paraların genel piyasa değerini 2,5 trilyon dolara çıkardıktan sonra rahatlamaya başladı.

Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

4 saatlik grafik üzerinde aynı günlük grafikte olduğu gibi dirence takıldığı görülen BTC, yukarı yönlü kırmış olduğu beyaz trend çizgisine doğru bir hamle yaptı. Fiyatı direnç olarak karşılayan 61.871 dolar üzerinde mum kapanışı yapamayan BTC’ye bu gerilemede hem beyaz trende çizgisine hem de MA20’ye denk gelen 58.950 doların destek olması bekleniyor. Ayrıca hızlı bir gerileme olursa da 57.840 dolara bir iğne gelebileceği düşünülüyor.

Eğer BTC bu direnç seviyesi üzerinde mum kapanışları yapmayı başarırsa, 64.365 – 66.381 dolar seviyeleri ara dirençler olarak görülüyor. Bu dirençlerin sonunda ise 4 saatlik grafikte kısa vadeli hedef olarak 68.397 – 68.944 dolar aralığı bulunuyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu