Dogecoin

Dogecoin Arzının Üçte Biri Bu Kripto Para Borsasına Toplandı!

Dogecoin'in (DOGE) sirkülasyonda bulunan toplam arzının üçte birinin bu kripto para borsasında toplandığı açıklandı.

Dogecoin balinalarının hareketini inceleyen bir Twitter hesabı, kripto para borsası Robinhood’un elinde bulunan DOGE miktarını açıkladı.

Robinhood kısa bir süre önce kripto para cüzdanlarına kullanıcıların erişim sağlamasına izin vermişti ve kullanıcılar varlıklarını kripto para olarak çekebilmeye başlamıştı.

Robinhood Dogecoin Arzının Yaklaşık Üçte Birini Elinde Tutuyor

Yapılan açıklamaya göre popüler kripto para uygulaması Robinhood, Dogecoin’in sirkülasyonda bulunan arzının yaklaşık olarak %32’sini elinde bulunduruyor.

Kripto borsasının elinde toplamda 5.39 milyar dolara tekabül eden 42.436.664.891 DOGE tokeni bulunuyor. Sekiz farklı adres kullanan Robinhood, bu coinleri toplamda iki cüzdanda tutuyor.

810 Milyon DOGE Anonim Cüzdanlar Arasında Transfer Edildi

DOGE balinalarını izleyen söz konusu Twitter hesabı birkaç gün önce yaptığı paylaşımında anonim Dogecoin balinalarının gerçekleştirdiği üç büyük transferi duyurmuştu. Toplamda 800 milyondan fazla DOGE el değiştirmişti.

İlk balina işleminde 400 milyon DOGE (yaklaşık 49 milyon dolar) başka hesaba aktarılırken diğer iki işlemde ise 205’er milyon DOGE (yaklaşık 25 milyon dolar) yer değiştirmişti.

İlginç bir şekilde bu denli büyük işlemler için işlem ücreti olarak toplamda yalnızca 12.92 DOGE (1.61 dolar) ödendi.

Son 24 saatte %0.60 değer kaybeden DOGE, bu yazının yazıldığı anlarda 0.126 dolardan işlem görüyor. DOGE’un sahip olduğu toplam piyasa değeri ise 16.7 milyar dolar seviyesinde seyrediyor. Geçtiğimiz yılın Mayıs ayında DOGE, 0.73 dolara kadar tırmanarak rekor kırmıştı.

İlgili Haber
Dogecoin (DOGE) Kurucusu Bu Altcoinleri Ponzi Olarak Nitelendirdi!

DOGE kurucularından Billy Markus kısa bir süre önce meme coinleri eleştiren bir paylaşım yapmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu