DogecoinHaberler

Dogecoin (DOGE) İçin Heyecan Verici Gelişme: Tarihi Bir An Yaşandı!

Dünyanın en büyük meme tokeni Dogecoin için bugün geliştiricilerinin açıklamasına göre tarihi bir an gerçekleşti.

Dogecoin core geliştiricisi Michi Lumin, yaptığı paylaşımında DOGE için tarihi bir gelişme sayılabilecek olayı paylaştı.

İlk Çevrimdışı DOGE Gönderim İşlemi Gerçekleşti

Lumin, attığı Tweet’inde ilk çevrımdışı DOGE işlemenin libdogecoin kullanılarak ve ardından Starlink’e aktarılarak gerçekleştiğini takipçileriyle paylaştı.

RadioDoge adı verilen sistem ile birlikte maliyeti düşük radyo teknolojisi ile küresel Starlink uydu ağı kombine ediliyor bu sayede ucuz ve geniş ölçekli Dogecoin işlemleri internet altyapısına sahip olmayan kişiler tarafından da kullanılabiliyor.

Bu sayede herhangi bir internet bağlantısı olmadan DOGE işlemleri gerçekleştiriliyor.

Geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamalarda DOGE ekibi RadioDoge’un altyapısı ve diğer birçok yeni proje üzerine odaklandıklarını söylemişti.

Yapılan çalışmalarda Libdogecoin adlı geliştirme bloğunun ilk aşaması kullanılıyor.

DOGE Vakfı’nın web sitesinde yer alan bilgilere göre DOGE’un nihai amacı bu altcoinin dünyada hizmet ve mal alım satımı için kullanılması olarak belirlenmiş.

Vakıf mevcut durumda DOGE geliştiricilerinin ekosistemlerini dünya üzerinde herhangi bir bankaya erişimi olmayan 1.7 milyar kişiye sunmak için projeler ürettiğini bildirdi.

Dogecoin Fiyatının Performansı

Bu yazının yazıldığı anlarda DOGE son 24 saatteki %2.39’luk kaybı ile birlikte 0.136 dolardan işlem görüyor. Uzmanlara göre altcoin mevcut durumda 50 günlük ve 200 günlük hareket ortalamaları arasında bulunuyor.

DOGE fiyatının performansını gösteren haftalık fiyat zaman grafiği.

Analistler yatay seyir sürecinin sona ermesi için DOGE fiyatının 200 günlük hareket ortalaması olan 0.177 doları geçmesi gerektiğini düşünüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu