DogecoinHaberler

Dogecoin (DOGE) Kurucu Ortağı Yeni LUNA Tokeni Sahiplerine Ağır Sözler Sarf Etti!

Dogecoin (DOGE) kurucu ortağı Billy Markus, Terra (LUNA) tarafından dağıtılacak yeni token sahiplerine ağır sözler söyledi.

Dogecoin (DOGE) kurucu ortağı Billy Markus, kısa bir süre önce hayata geçecek Terra 2.0 Blockchain projesinin “kripto para kumarbazlarının ne kadar aptal olduğunu göstereceğini” iddia etti.

Billy Markus kısa bir süre önce yaptığı açıklamasına kripto paralara yatırım yapmadığını açıklamıştı.

İlgili Haber
Dogecoin Kurucusu: "Kriptoya Yatırım Yapmıyorum, Parça Parça Satıyorum!"

Terra Topluluğu, LUNA 2.0 Projesine Yeşil Işık Yaktı

Bilindiği üzere Terra topluluğu, Do Kwon’un LUNA’yı canlandırma önerisine büyük oranda evet oyu vererek Terra 2.0 projesine yeşil ışık yakmıştı.

Yeni Terra zinciri 27 Mayıs tarihinde gelecek fakat bu kez bir stablecoine sahip olmaması itibariyle öncekinden farklı olacak.

Bu ayın başlarında TerraUSD (UST) tokeninin dolara olan sabit fiyatını kaybetmesi ile birlikte aynı ekosistemin yönetim tokeni olan LUNA üzerinde büyük bir satış baskısı oluşmuş ve iki altcoinin bir ölüm sarmalına girmesinden sonra değerleri neredeyse sıfırlanmıştı.

Yeni Blockchain’in piyasaya sürülmesi ile birlikte yeni bir Terra tokeni de hayata geçecek. Eski Blockchain üzerindeki token ise, Ethereum Classic’e benzer bir şekilde LUNA Classic olarak adlandırılacak.

İlgili Haber
CEO Açıkladı: Bu Altcoin, Terra'nın Boşta Kalan Geliştiricilerini Çekmek İçin Milyonlarca Dolarlık Fon Kurdu!

Öneride sunulan dağıtım modeline göre, tokenlerin %35’i kriz öncesi LUNA token sahiplerine dağıtılacak.

Token arzının yüzde 10’u ise çöküş öncesi UST sahiplerine tahsis edilecek. Çöküş sonrası Terra ve UST sahipleri tokenlerin %25’ini alacak. Borsalara ait kayıtlar 7 Mayıs ve 27 Mayıs tarihlerini kapsayacak şekilde alındı. (proje çökmeden önce ve sonra).

Kwon, ana motivasyonunun sorun yaşanan projenin arkasındaki güçlü ekosistemi korumak olduğunu iddia etti.

Ancak DOGE kurucusu gibi birçok isim bu kurtarma planının da birçok mağduriyete sebep olacağını ve başarısız olacağını düşünüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Luna coin için kurtarma planı 7 mayıs baz alıyorlar Bu adaletsizlik buna karşı suskun kalmayın arkadaşlar çöküş sonrası 1 doları yada 11 mayıs baz alınarak yapılması gerek 7 Mayıs değil nasıl 35 45 dolardan alanda 0000200 dolar alanla aynı parayı alacak bu nasıl bir adeletsizlik


Başa dön tuşu