DogecoinHaberler

Dogecoin’e (DOGE) Duyulan Güven Oranı Açıklandı: Yatırımcılar DOGE’a Güveniyor Mu?

Kripto para yatırımcılarının dünyanın en büyük meme tokeni Dogecoin'e (DOGE) duyduğu güven oranları açıklandı.

Küresel anket şirketi Morning Consult tarafından düzenlenen 4.400 tüketicinin katıldığı yeni bir ankete göre dünyanın en büyük meme tokeni Dogecoin’e ABD kamuoyunda duyulan güven Nisan ayında -%44’e indi.

Dogecoin’e Duyulan Güven Ocak Ayına Göre %8 Düştü

Ocak ayında DOGE’a duyulan güven oranı -%36 seviyesindeydi. Ankete katılan tüketicilerin çoğunluğu kripto paralara güvenmediğini belirttiği için bu oran negatif olarak kaydedildi.

Karşılaştırma yapmak gerekirse Bitcoin’e duyulan güven de negatif bölgede yer alıyor ancak Ocak ayına göre yalnızca %6 gerilemiş olarak gözüküyor.

Dogecoin ve diğer kripto paralara duyulan güvenin Ocak ayına göre değişimini gösteren grafik.

Bununla birlikte Ethereum için yaşanan güven azalışı diğerlerine göre bir adım daha belirgin kaydedildi. ETH’ye duyulan güven Ocak ayına göre %14 azaldı. Dünyanın en büyük altcoini “Ethereum katili” olarak adlandırılan Solana ve Terra gibi kripto paralar ile rekabet halinde bulunuyor.

Anket, yukarıda belirtilen kripto para birimleri hakkında bilgi sahibi olan müşteriler arasında gerçekleştirildi.

Ankete katılan ABD’li yetişkinlerin yaklaşık üçte ikisi (%67) bankalara güvendiklerini söylüyor ve kripto para birimi yatırımcısı olanlar arasında da bu oran %64 ile diğer gruptan anlamlı farklı ölçülmedi.

Yatırımcılar DOGE’a Güvenmeseler Bile Satın Almak İstediklerini Söylüyorlar

Bununla birlikte tüketiciler kripto paralara çok az güvenseler bile halen satın alım yapmak istiyorlar.

Ankete katılanların neredeyse dörtte biri Mayıs ayında Bitcoin satın almaya istekli olduğunu ifade etti. Katılımcıların %14’ü ise dünyanın en büyük meme tokenine çok az güven duysala bile Dogecoin satın alabileceklerini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu