HaberlerKripto Para

Dolandırıcıların Yeni Gözdesi Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve Daniel Craig!

Dolandırıcıların yatırımcıların kripto paralarını kolay yoldan elde etmek için Brad Garlinghouse ve Daniel Craig'i kullandıkları ortaya çıktı.

Nexo

Gün geçmiyor ki yeni bir kripto para dolandırıcılığı da daha yaşanmamış olsun. Maalesef kötü emellerini gerçekleştirmek söz konusu olduğunda bazı insanlar coronavirüsten bile yararlanma yolundalar. Dolandırıcıların yeni hedefi aslında çok da yabancı olmadığımız bir yöntem: ünlü isimler üzerinden kripto para dolandırıcılığı yapmak.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve Daniel Craig’i Kullanıyorlar

Dolandırıcıların yatırımcıların kripto paralarını kolay yoldan elde etmek için Brad Garlinghouse ve Daniel Craig’i kullandıkları ortaya çıktı. 276 bin sahte abonesi bulunan bir YouTube kanalı üzerinden gerçekleştirilen söz konusu dolandırıcılık eylemi ile 50 milyon sahte XRP hediyesinin tanıtımı yapıldı.

Ripple topluluğunun bazı üyeleri tarafından tespit edilen duruma müdahale edilirken kullanıcılar bu tür dolandırıcılık faaliyetlerine karşı sürekli uyarılıyorlar. Hiçbir kripto değerin hediye adı altında dağıtılmayacağını duyuran yetkililer, kullanıcıları uyanık olmaya davet ediyor.

Yine söz konusu suç eylemi için adı kullanılan ünlülerden diğeri de James Bond rolüyle tanınan ünlü aktör Daniel Craig. Craig’in ertelenen son filmiyle alakalı bir YouTube reklamı, gafil avlanan kullanıcıları “Bitcoin Dönemi” isimli makaleye yönlendiriyor ve ödeme yapmaları şartıyla kullanıcılara çeşitli vaatler sunuyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı