Bitcoin

Yatırımcılar Dolar Ve Bitcoin Arasında Kararsız

Türkiye'de kripto para yatırımcısı olanlar yeni yatırımları hangi yatırım aracına yapması gerektiğine karar veremiyor.

Türkiye’de kripto para birimi yatırımcıları son dönemde dolar kuru yükselmesi beklendiği için dolara yatırım yapmak istiyor. Bir tarafta ise yatırımcılar dolar kuruna yatırım yapıp yapmamak konusunda bunun yerine Bitcoin satın almanın daha iyi bir karar olup olmayacağını düşünüyorlar. Bitcoin satın alacak olan yatırımcıların dolar yerine Bitcoin’i tercih etmesi eğer dolar yükselir ve Bitcoin düşerse bir fiyat zararına sebep olabileceği için daha garanti yöntem olan en iyi yatırım aracı dolara yönelmelerine sebep oluyor. Ayrıca dolar yatırımı yapmak özellikle Bitcoin’e hakim olmayan kişiler için daha kolay ve güvenilir bir yöntem olarak görülüyor.

TL yatırımı bu dönemde en riskli yatırım araçlarından bir tanesi olabilir. Dolar yatırımı ise son dönemin en popüler yatırım aracı olmayı geçmişten daha fazla koruyor ve yeni ABD yaptırımlarının dolar kuruna büyük bir etkisinin yükseliş yönünde olabileceğine inanılıyor. Dolar kurunun düşmesi ve yükselmesi arasında kısa süre içerisinde yükseliş daha ağır basarken, analistler dolar kurunda 6 TL ve üzerinin mümkün olabileceğini, İran ve Venezuela’da durumun çok kötü hale gelmesinde ABD yaptırımlarının tek etkili yöntem olduğunu savunuyorlar. ABD yaptırımların ”ekonomiyi felç ve yok edici” olacağını savunmakta.

Öte yandan Bitcoin fiyatı dolar kuru işe şekillendiği için yatırımcıların Bitcoin yatımı yapılması durumunda hem dolar hem de Bitcoin yatırımını aynı anda yapmış olacaklar. Örnek verecek olursak Bitcoin yüzde 2 düşte dolar ise yüzde 1 artış gösterse yatırımcının zararı sadece yüzde 1 olmuş olacak. Tersi olması durumunda ise yükseliş yüzdeleri toplanacak.

Daha önce hiç Bitcoin yatırımı yapmadıysanız en ince ayrıntısına kadar bilgi alabilmek için linke tıklayın: Kripto Para Nasıl Alınır?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu