binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinDün Yaşanan Keskin Düşüş, Bu Altcoin Kurucusunu Neredeyse İflas Ettirdi: Likidasyona Uğramak...

Dün Yaşanan Keskin Düşüş, Bu Altcoin Kurucusunu Neredeyse İflas Ettirdi: Likidasyona Uğramak Üzere!

Piyasada dün yaşanan keskin düşüşün ardından bir altcoin kurucusunun pozisyonlarının neredeyse likidasyona uğrayacağı öğrenildi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son iki gün içinde kripto para piyasasında yaşanan düşüşün ardından Curve (CRV) fiyatı 0.42 dolara kadar geriledi. Bu durum Curve Finance kurucusu Michael Egorov’un kredi pozisyonunu tekrar kırmızıya çevirdi. Egorov şu anda beş adresten altı kredi platformunda 371 milyon CRV (156 milyon dolar) rehin vermiş durumda ve bunun karşılığında 92.54 milyon dolarlık stablecoin ödünç aldı.

CRV altcoin fiyatındaki düşüş, Egorov’un çeşitli platformlardaki borç verme pozisyonlarını bir kez daha tehlike bölgesine soktu. Bazı pozisyonların sağlık oranlarının 1.1 civarına düştüğü görüldü; bu da CRV fiyatının %10 düşmeye devam etmesi ve hiçbir pozisyonun kapatılmaması ya da geri ödenmemesi halinde tasfiyenin başlayacağı anlamına geliyor.

İlgili Haber  Efsanevi Analistler Peter Schiff ve Peter Brandt, Bitcoin (BTC) Fiyatını Düşüren Olaylardan Sonra Konuştu: Ne Bekliyorlar?

Geçtiğimiz Ağustos ayında Egorov, CRV fiyatındaki düşüş nedeniyle tasfiyeden kaçınmak amacıyla 33 yatırımcıya/kuruma tezgah üstü (OTC) bazda 159.4 milyon CRV satmıştı. CRV başına 0.4 dolar fiyatla gerçekleştirilen bu satış, kredinin geri ödenmesinde kullanılan 63.76 milyon dolarlık stablecoin karşılığında yapıldı.

Şimdi, CRV fiyatının düşmesi ve borçlanma pozisyonunun tekrar kırmızıya dönmesiyle Egorov zor bir kararla karşı karşıya. Krediyi geri ödemek için CRV’lerini OTC satmaya devam etmeli mi? Krediyi geri ödemek için daha önce ödünç verdiği stablecoin’lerin bir kısmını geri transfer etmeli mi? Yoksa hiçbir şey yapmamalı ve piyasanın düşmeye devam etmeyeceğine mi inanmalı? Curve kurucusunu zor bir karar bekliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail