HaberlerKripto Para

Dünya Devi Amazon Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Sektörüne Girmeye Mi Hazırlanıyor?

Amazon'un kendi kripto parasını çıkaracağı konuşuluyor.

Kurumsal yatırımcıların akınına uğrayan ve o günden itibaren devamlı yükselen kripto para dünyasına yeni bir kurumsal şirketin adım atacağı haberleri kulisleri hızlandırdı.

Dünya ticaret devi Amazon’un, kripto para sektörüne girme potansiyeli konusunda uzun süredir devam eden söylentiler, tam da kurumsal yatırımcıların piyasaya girdiği bu dönemde yeniden alevlendi.

Ripple Yöneticisi David Schwartz, Quaro’da paylaştığı bir gönderide, Amazon’un kendi dijital parasını piyasaya süreceğinden şüphelendiğini söyledi. 200 milyon kullanıcısı ile e-ticaret alanında çığır açan Amazon’un bir süredir bu hazırlıkları yaptığı biliniyordu.

Kendi Kripto Paralarını Çıkarmaları Akıllıca Mı?

Kripto dünyasına adım atmak üzere hazırlanan Amazon’un kendi kripto parası ile piyasaya girmesinin akılcı olmadığını düşünen David Schwartz bu konuda şunları aktardı:

“Bu, para birimi oluşturmanın pek uygun bir yolu değil. Ödemenizi aldığınız bir para biriminiz, vergi ödemeniz gereken bir para biriminiz, kiranızı ödemek için kullandığınız bir para biriminiz, bakkaliye satın almak için kullandığınız bir para birimi vb. olduğunu hayal edin. Bu kafa karıştırıcı olurdu. Sadece para birimleri arasında dönüşüm yapmak için çok sayıda komisyon ödemeye tabi olmakla kalmazsınız, aynı zamanda kiranızı ödemek için maaşınızın ne kadarına ihtiyacınız olduğunu da bilemezsiniz çünkü para birimleri değeri birbirine göre değişebilir.”

Amazon, 2017 yılında kripto ile ilgili üç alan adı aldı. Bunlar amazoncryptocurrency.com, amazonethereum.com ve amazoncryptocurrencies.com idi. Aynı zamanda birkaç blok zincir patentine sahip olan şirket, son hamle için doğru zamanı bekliyor gibi görünüyor.

Başkan Yardımcısı Söylentiler İle İlgili Açıklama Yaptı

Söylentilerin yayılması üzerine açıklama yapan Amazon Pay başkan yardımcısı Patrick Gauthier, kripto para piyasanın spekülatif doğasından dolayı yakın zamanda kendilerine ait kripto para çıkarmak üzerine bir çalışma yürütmediklerini aktardı.

Dünya’nın ilk 100 şirketi sıralamasında, 1.6 trilyon dolarlık piyasa değeri ile 4. sırada yer alan Amazon’un 200 milyon kullanıcısı bulunuyor. Amazon’un kripto dünyasına adım atması, kripto dünyası için büyük bir kazanım olacak.

Patrick Gauthier’in açıklamalarını, söz konusu iddialara yönelik şirket tarafından resmi bir açıklama yapılmadan doğrulamak istememiş olabileceğine de bağlamak mümkün. Sektörde uzun süredir yer alan David Schwartz’ın kulaklarının delik olduğunu ve iddialarının doğruluk payı olabileceğini düşünen bir çok kullanıcı, yakın zamanda Amazon’dan bu konuda bir atak bekliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu