NFT

Dünyaca Ünlü Pop Yıldızı 550.000 Dolarlık NFT’sini Çaldırdı!

Tayvan'ın en ünlü yıldızlarından birisi olan Jay Chou, 550.000 dolar değerindeki NFT'sini çaldırdı!

Kripto para sektörü özellikle 2021 yılından itibaren hem NFT’ler hem de metaverse gibi yan alanlarda inanılmaz bir büyüme elde etti. Kripto para birimlerinin bu büyümesi ve NFT’lerin popülerliği, dünyaca ünlü yıldızların da sektöre girmesi sayesinde oldu.

Madonna‘nın bile alım yaptığı Bored Ape Yacht Club (BAYC) koleksiyonu ise artık tam olarak dünya yıldızlarının koleksiyonu oldu. BAYC koleksiyonu onca iyi haberden sonra ise şimdi kötü bir durum ile anılmakta.

İlgili Haber
Dünya Starı Madonna da NFT ve Kripto Para Sektörüne Bu Alım İle Girdi!

Oltalama, Yüzbinlerce Dolardan Etti

Tayvan’ın en ünlü yıldızlarından birisi olan Jay Chou, oltalama saldırısına kurban gitti. Bu saldırı ünlü yıldızın 550.000 dolar değerindeki NFT’sinin de çalınmasına yol açtı. Dolandırıcı, kendisine ünlü Tayvanlı şarkıcı Jeffrey Hwang tarafından hediye edilen BAYC eserini çaldırdı.

Buna ek olarak iki MAYC ve iki Doodles NFT’si de çalındı. Hırsızlık bizzat Chou’nun kendisi tarafından Instagram üzerinden de paylaşıldı. Asya’nın en büyük yıldızlarından olan Chou’nun uğradığı saldırı ise anında tepki çekti.

Chou ilk başta yaşanan bu olayın 1 Nisan şakası olduğunu düşündü ancak devamında NFT’sinin resmen kendisinden alındığını fark etti. Zachxbt tarafından aktarılan bilgilere göre ise dolandırıcılar mavi tikli bir Twitter hesabı satın alıp bunun üzerinden söz konusu dolandırıcılığı yaptı. Mavi tikli hesaptan gelen linke tıklayan dünyaca ünlü yıldız, bütün NFT’lerini kaybetti.

OpenSea’nin ise söz konusu NFT’nin satışını durdurduğu belirtiliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu