AnalizBitcoin

Dünyaca Ünlü Yatırım Firması: “Bitcoin’in Piyasa Değeri 5 Trilyon Doları Bulacak!”

Hazıladığı raporla Bitcoin'in piyasa değerini göreceği seviyeyi açıklayan ünlü yatırım şirketi hangi yıla işaret etti?

Dünyaca ünlü yatırım firması ARK Invest, Bitcoin’le ilgili son derece iddialı bir tahminde bulundu ve lider kripto para biriminin piyasa değerinin 1 ila 5 trilyon doları bulacağını iddia etti.

Hazırladığı finans raporunda Bitcoin’in önümüzdeki süreçte göreceği fiyatları değerlendiren şirket, BTC’nin güçlü bir potansiyele sahip olduğu inancında. İlgili raporda önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde şu an 200 milyar dolar piyasa değeri olan kripto para biriminin söz konusu hacmini trilyonlarca dolara çıkarabileceği iddia ediliyor.

Tesla hisselerindeki ciddi artışı doğru tahmin eden ve dipten alımlarıyla çok ses getiren yatırım şirketi daha önce de Tesla için 2024’te 7 bin dolarlık fiyat tahmininde bulunarak gündeme gelmesiyle biliniyor. Şirkete göre Bitcoin’in dijital altın olarak benimsenmesi lider kripto para biriminin piyasa değerinin büyümesini kolaylaştıracak.

Tüm bu olumlu öngörülerin yanı sıra Bitcoin’in büyüme potansiyelini ciddi şekilde tehdit eden risklere de değinen şirket, güvenlik açıkları ve kurumsal kötü yönetim yüzünden yatırımcıların milyonlarca dolar kayıp yaşadığını belirtiyor.

Bir diğer risk ise regülatör belirsizliği ve aşırı kurumsallaşma. Ancak söz konusu raporda tüm bu risklere karşın Bitcoin’in 10 yıl içinde büyük kazançlar getireceğine ekstra vurgu yapılıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu