AltcoinHaberler

Dünyada Bir İlki Başaracak! İşte Konya’nın Kripto Para Biriminin Detayları

Milli kripto paramız Konya'nın Şehir Coin'i hakkında bilinmeyenler

Daha önceki haberimizde de belirttiğimiz üzere Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay Konya Belediyesine ait bir kripto parayı piyasaya sürebilecekleri haberini vermişti. İlgili haberle alakalı yeni ayrıntılara ulaşıldı.

İlgili Haber
Konya Belediyesi'nden Kripto Para Atılımı: "Şehir Coin"

Çıkaracakları kripto para birimi ile dünyada bir ilke imza atmayı planladıklarını belirten Altay, “Şehir Coin” adını verdikleri projeyle alakalı çalışmaların ön etüt çalışmasının 6 ay içerisinde tamamlanacağını, projenin hayata geçirilmesi için yaklaşık 1 yıla ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası bünyesinde çıkarılması planlanan kripto para birimi, 7 kişilik uzman bir ekibin ortak çalışması ile hayata geçirilecek.

Belediye iştiraklerinden alım satımlara, sosyal yardım faaliyetlerinden vergi tahsil edilmesine kadar birçok alanda kullanılacak olan “Şehir Coin” hakkında konuşan Altay, belediyenin sosyal projeleri için etkili bir teknolojik çözüm olabileceğini düşündükleri bu projeyle hem dünyadaki teknolojik ve finansal gelişmelere uyum sağlamayı hem de dünyada bir ilke imza atmayı hedeflediklerini ifade etti. Dünyada bu tür bir projeyi hayata geçiren bir belediyenin olmadığını belirten Altay, kendi parasını basan bir belediye olmalarının kendilerine mutluluk vereceğini ve diğer belediyelerle de iş birliğine hazır olduklarını sözlerine ekledi. Altay ayrıca şu ana kadar Türkiye’deki yerel yönetimlerden herhangi bir geri dönüş almadıklarını ancak uluslararası düzeyde iş birliği teklifi aldıklarını da vurguladı.

Konya Bilim Merkezi Danışmanı ve Teknoloji Vadisi Koordinatörü Dr. Ali Osman Çubukdiken ise geliştirilme aşamasında olan sistemin Blockchain teknolojisi sayesinde şeffaflık, güvenlik ve değişmezlik ilkelerini bünyesinde barındırdığını, geliştirilen proje varlığının sosyal bir şekilde yer alacağını belirtti. Halkın sosyal sorumluluk projelerine katılımını teknoloji aracılığı ile sağlayacaklarını ve belediye olarak bu süreci yöneten ve işleten taraf olacaklarını ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu