HaberlerKripto Para

Konya Belediyesi’nden Kripto Para Atılımı: “Şehir Coin”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı belediyeye ait bir kripto para projesi üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Nexo

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, belediye iştiraklerinden alım satımlara, sosyal yardım faaliyetlerinden vergi tahsil edilmesine kadar birçok alanda kullanılacak olan “şehir coin” projesi üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde olan ATO Congresium’da düzenlenen Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi’nde belediye başkanları oturumunda bu projeyi dile getiren Altay, bu proje ile kendi ekosistemlerini kurmak istediklerinin altını çizerek şu açıklamada bulundu:

Blockchain üzerinde bir çalışma yürütüyoruz. Biz acaba bir ‘şehir coin’ üretebilir miyiz diye çalışmalar yapıyoruz. Kendi parasını basan ilk belediye olabilir miyiz bilmiyorum ama bu konuda iş birliğine hazırız. Özellikle sosyal yardımlarımızı acaba bununla vererek bir ekosistem oluşturabilir miyiz? Ya da belediye iştirakindeki şirketlerin alım satımlarını bununla yapabilir miyiz diye çalışıyoruz. Belki ileride yasal düzenlemeyle belediyenin aldığı vergileri de eğer bu coinlerle alabilirsek kendi ekosistemimizi oluşturabiliriz.

Öte yandan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası bünyesinde çıkarılacak olan kripto paranın da bu sene içerisinde testlerine başlaması öngörülüyor.

İlgili Haber  Türkiye'nin Kripto Parası İçin Tarih Verildi! 2020'de Testler Başlayacak

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı