blank
AltcoinBitcoinXRP

Dünya’da ve Türkiye’de Google’da En Çok Aranan Altcoin Ne? Ethereum Mu? Ripple Mı? Yoksa Başkası Mı?

Çok hızlı ve karlı bir Kasım ayı geçiren, yerli ve yabancı kripto para yatırımcıları, Google da en çok hangi kripto parayı aratıyor?

Kripto Para piyasası soluksuz bir Kasım ayı geçiriyor. Çevrenizde kripto para ile ilgilenen kişilerin son dönemde ne alsam kazanıyorum dediğini sizde duymuş olmalısınız. Bu kadar hareketin ve volatilitenin yüksek olduğu bir piyasada yüksek kar elde etmek isteyen yatırımcılar, maximum kar elde edebilecekleri enstrüman bulma arayışlarını sürdürüyorlar. Bu konuda en iyi araç şüphesiz Google.

Bitcoin‘de yaşanan ralli her ne kadar ses getirse de bu durumun, Bitcoin açısından Google arama verilerine yansıdığını pek göremiyoruz. Bu durumda Bitcoin’in bilinirliğinin yüksek olması ve farklı medya organları aracılığıyla kişilerin etkileşim alanına girmesinin etkili olduğu düşünülüyor.

Bitcoin Dünya Geneli 90 Günlük Arama Trend Grafiği

Son zamanlarda Google trendlerinde en göze çarpan coin XRP olarak görülüyor. Bitcoin’deki rallinin başlamasıyla Dünya’nın gözü Kripto paralara yöneldi. Bu ralli de XRP’ye ayrı bir parantez açmak gerekiyor. XRP’nin, Google’ın dünya geneli 90 günlük trend grafiğindeki yükselişi, XRP’ye olan ilginin ne kadar büyük olduğunu gözler önüne seriyor. Son zamanlarda artan işlem hacmi ile yüksek oranda kar getirisi sağlayan XRP, bu ilgi ile birlikte yatırımcısının yüzünü güldürmeye devam edebilir.

XRP Dünya Geneli 90 Günlük Arama Trend Grafiği

24.11.2020 tarihli Türkiye Google Trend verilerinde ise en çok arananlar arasında 13.sıraya yükselen XRP, birçok yerli yatırımcının da çekim alanına girmiş görünüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu