Bitcoin MadenciliğiHaberler

Dünyanın En Büyük Şirketi Bitcoin Madenciliğine Kolları Sıvıyor!

Bitcoin madenciliğine kurumsal ilgi artıyor.

Dünyanın en büyük şirketlerinden olan ve değeri 3 trilyon doları geçen petrol devi Saudi Aramco, kripto para ile ilgilenmeye başlama planları yapıyor.

Bitcoin madenciliği piyasasının tanınmış ismi Brezilyalı iş adamı Ray Nasser, Youtube kanalında yaptığı yayın sırasında şirketin Bitcoin madenciliği ile ilgilendiğini söyledi.

Aramco ile görüşüyoruz. Çölden çıkan tüm petrol bu şirkete aittir. Bugün bu şirketin gücü Bitcoin ağının yarısını güçlendirmek için yeterli.

Daha önce Bitcoin madenciliğinde kullanılan yüksek enerji tüketimi ve çevresel etki nedeniyle bazı kurumsal yatırımcılar endişe duyduklarını söylemişti.

Aramco şirketi petrol üretiminden kaynaklanan fazla enerjiyi Bitcoin madenciliği için kullanabilir ve bu durumda da Bitcoin madenciliği için ekstra güvenlik sağlanabilir.

Nasser, şirketin elinde olan enerjinin başka faaliyetlere yönlendirmesinin ve tahsis etmesinin yüksek maliyet gerektirdiğini belirterek devam etti:

Aramco’nun bu fazla enerjiyi kullanması gerekiyor. Petrol madenciliğinin bir yan ürünü olan bu enerjiden kurtulması gerekiyor. Halihazırda yapıyorlar ancak bunu yaparken para kazanmanın bir yolunu bulurlarsa daha iyi olur.

Saudi Aramco’dan Bitcoin madenciliği planları ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu