Kripto Para

Düşüşlerin Tek Suçlusu Balinalar Mı?

Bitcoin ve kripto para balinaları satışlardan ve direkt olarak düşüşlerden sorumlu mu?

Kripto para birimlerinin düşen fiyatları karşısında kripto para yatırımcılarının nasıl karar vermesi ve neler yapması gerektiği hakkında derinden düşünceleri çok daha fazla artış eğilimine geçti. Binlerce dolar değer kaybı gören kripto paraların giderek yükselen fiyatlarına rağmen bir anda yaşanan ve beklenmedik olan bu son fiyat düşüşlerinden sonra binlerce yatırımcı da ciddi sorunlar ile karşı karşıya kaldı. Yatırımcılar, 14.300 dolar seviyesi beklentisine ilerlerken, bir anda 13.000 dolara, ardından 12.000 dolara, ardından 11.000 dolara ve hemen ardından 10.900 dolar seviyelerine doğru ve daha düşük seviyelere düşüşler olması yatırımcıları endişelendirdi.

Bitcoin sahipleri, kısa süre içerisinde fiyat düşüşlerinin düzelip düzelmeyecek olduğunu merak ediyor iken, bazıları da bu fiyat düşüşlerinin arkasında yatan unsurların en önemlisi olan balinaların tek suçlu olup olmadığını merak ediyor.

Aslında balinalar bu suçta %80 pay sahibi. Balinaların büyük oranda yaptıkları kar satışları sonucunda kripto para piyasası ciddi oranda düşüş eğilimi gösterdi. Balinalar tarafından satışların devam etmesi arkasından piyasada normal kripto para yatırımcıları da satış yapınca piyasada ciddi bir çatlak oluştu ve düşüşler aniden bir anda tetiklenmiş oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu