AnalizBitcoinHaberler

Düzeltme Bitti Mi? Bu Seviyeden Bitcoin (BTC) Alınır Mı?

Almak için doğru zaman mı?

Geçtiğimiz hafta yatırımcısına %30 getiri sağlayan Bitcoin yeni haftaya düşüşle başladı. 50.000$ hafta sonu gelebilir beklentisi olan yatırımcılar umduklarını bulamasa da Bitcoin 49700$’a kadar yükselmeyi başarmıştı.

50.000$ direncine yaklaşan ancak kıramayan Bitcoin 45500$ seviyesine bir iğne attıktan sonra şuan da 47.000$ üzerinde tutunmaya çalışıyor.

Bitcoin’deki sert hareket her zaman olduğu gibi altcoinlerinde sert düşmesine neden oldu. Pazar günü BTC’nin sert yükselişi nedeniyle BTC paritesinde %20’ye varan düşüşler görülen altcoinler bu defa BTC sert düştüğü için düştü. Ancak BTC tarafında oluşan derin iğneler alıcı potansiyelinin hala yüksek olduğunu gösteriyor.

Dün yaptığımız haftalık değerlendirmede açgözlülük endeksinin zirve yaptığı belirtmiş ve herkes açgözlü iken korkmak gerektiğini ifade etmiştik. Kripto para piyasaları aşırı ısındığı durumlarda bundan çok daha sert düzeltmeler görülebilmektedir.

İlgili Haber
Bitcoin'de (BTC) Açgözlülük Zirvede! Haftanın En Çok Kazandıranları ve Kaybettirenleri Neler?

Şimdilik temel analiz anlamında fiyatı olumsuz etkileyecek ve geçen haftaki olumlu tabloyu bozacak bir haber akışı mevcut değil.

Küçük yatırımcılar daha da düşer mi endişesiyle alım yapmaktan çekinirken CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’dan bir zincir içi veri geldi.

Uzun dönem yatırımcı iseniz şimdi alma zamanı seklinde paylaşım yapan Ju, borsalarda BTC’ye oranla daha fazla stabilcoin olduğunu ve bununda güçlü bir alım potansiyeli oluşturduğunu ifade etti.

Yol boyunca ne kadar düzeltme yaşanacağını bilmediğini ifade CEO, adım atmak için yeterli veri var dedi.

Kaynak: CryptoQuant

Yine CryptoQuant tarafından paylaşılan başka bir veride borsalardaki stabilcoin oranının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı belirtildi.

Yukarıdaki  veriler kısa vadede daha fazla düşüş olmayacağı anlamına gelmiyor. Ancak grafikler incelendiğinde benzer pozisyonlardaki fiyat hareketi orta-uzun vadede yükseliş göstermişe benziyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir. Yukarıdaki veriler analistin paylaşımlarını aktaran haber niteliğindedir. Buna göre yatırım kararı almanız tüm paranızı kaybetmenize neden olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu