AnalizEthereumHaberler

Düzeltme Sırasında Ethereum Stokladılar! 1 Haftada 3.2 Milyon ETH Borsalardan Ayrıldı!

Borsalardaki Ethereum arzı giderek azalıyor.

Bitcoin hafta başında 40.000$ seviyelerinden sonra yaşadığı sert düzeltme sonrası yaralarını sardı. 40.000$’ı yeniden test edip hemen aşağısında 39500$ seviyelerinde tutunmayı başaran Bitcoin, yeni bir rekor denemesi için akümüle olmaya devam ediyor.

Bitcoin’de yaşanan sert düzeltme sırasında Ethereum’un da 1348$ seviyesinden 915$ seviyesine kadar gerilediğini gördük. Bitcoin’in yükselişi sırasında ona eşlik eden Ethereum, şu sıralar 1220$ seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. ETH’de toparlanma sırasında özelikle 1000$’ın altında güzel tepki alımları geldiğini gördük.

Aşağıdaki tabloda borsalara (tüm hacimli borsalar dahil) giren ve çıkan  Ethereum hareketliliğine görüyoruz. Son bir haftada yaklaşık 3.2 milyon Ethereum’un borsalardan çıkış yaptığını gözlemliyoruz. Bu Ethereum’ların bugünkü değeri yaklaşık 4 milyar dolar. Borsalardaki Ethereum arzının bu denli hızlı azalması bize Ethereum’un daha gidecek çok yolu olduğunun sinyalini veriyor.

Kaynak: viewbase

Özelikle düzeltme sırasında fiyatın aşırı düşmesini fırsat bilen büyük yatırımcılar dipten topladıkları Ethereum’ları soğuk cüzdanlarına çekmişe benziyor.

Ethereum’da tüm zamanların en yüksek seviyesine henüz ulaşılamadı. Ancak bu seviyeden de çok uzakta değiliz. Ethereum’da tüm zamanların zirvesine bu kadar yakınken bu denli yüksek miktarda Ethereum’un borsalardan çekilmesi, Ethereum’daki beklentinin ATH seviyesinde son bulmayacağını gösteriyor.

Ethereum’un borsalarındaki arzının azaldığını gösteren diğer bir grafikte CryptoQuant verilerine dayanıyor.

Kaynak: CryptoQuant

Yine Bitcoin’deki benzer durumları ele aldığımız yazımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

İlgili Haber
İşte Bitcoin'de (BTC) Korkulacak Bir Şey Var Mı?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu