BorsaHaberlerKripto Para

eToro Platformuna 7 Yeni Stablecoin Eklediği Duyuruldu, Aralarında TL de Var.

Platforma Türk lirası desteği de eklendi!

eToro, kendi kripto para platformu olan eToroX’a yedi yeni stablecoin ve bir dijital para (Dash) eklendiğini açıkladı.

Dün yapılan açıklamaya göre EToroX’e USDC ve USDT’yi ekleyerek platformu özellikle Asya piyasalarına yönelik hale getirdiklerini ifade eden firma, Türk lirası (TRYX), Polonya zlotisi (PLNX), Güney Afrika randı (ZARX), Hong Kong doları (HKDX) ve Singapur doları (SGDX) para birimlerini de sistemine ekledi.

Böylelikle toplam parite sayısı 96’ya çıkaran eToroX, platformuna eklediği yeni stablecoinlerin dışında şu anda birçok yatırımcı tarafından güvenli kabul edilen tokenleştirilmiş altın (GOLDX) hizmeti de sunmakta.

EToro yöneticisi Doron Rosenblum’ın söz konusu mevzuyla ilgili sözleri şu şekilde:

Platformumuza USDC ve USDT’nin eklenmesi sayesinde özellikle Asya’daki kurumsal ve profesyonel yatırımcılara işlevsel bir hizmet sunduğumuzu düşünüyoruz.  Dash’in dışında beş yeni coinin de platformumuza eklenmesi Blockchain dünyası ile geleneksel finans dünyası arasında köprü kurma hırsımızın boyutunu gözler önüne seriyor…

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı