BitcoinFenomenHaberlerKripto Para

Edward Snowden, “Kripto Para Hükumetler İçin Gelişen Bir Tehdit!”

Kripto paralara karşı eleştirel tavrını değiştirmeyen Snowden, sektöre yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Amerikalı bilgisayar uzmanı, Merkezi İstihbarat Teşkilatı ve Ulusal Güvenlik Dairesi eski çalışanı Edward Snowden, hükumetlerin kripto para birimleri tarafından tehdit edildiğini belirtti.

Snowden’a göre hükumetler izlenmesi daha kolay olan geleneksel araçlara alışkın. Bu sebeple de gelişen dijital para teknolojisi her hükumet için güçlü bir tehdit unsuru oluşturuyor.

Snowden’dan ABD Finansal Sistemine Eleştiri

Snowden

Hükumetlerin özel hayatlara ve muhtemelen özel ticarete düzenleme getirme yeteneği açısından, alıştıkları geleneksel araçlara yönelik gelişen bir tehdidi doğru algıladığını düşünüyorum.

dedi ve ABD finansal sisteminin istilacı olduğunu söyledi. Finansal işlemlerin ele alınması için gerekli olan müşterini tanıma (KYC) ve kara para aklamayla mücadele (AML) stratejilerine de eleştiride bulundu.

Bir Eleştiri de Kripto Paralara!

Snowden ayrıca Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine de şüpheyle yaklaştığını belirtti. 2021 yılında Ethereal Zirvesi’ne katılan ünlü muhbir, Bitcoin’in diğer kripto para birimlerini kolluk kuvvetlerinin çöküşünden korumak için “tasarım gereği özel” olması gerektiğini söyledi.

Ethereum’u da topa tutan Snowden, ETH’nin Bitcoin ile aynı tür gizlilik sorunlarından muzdarip olduğunu söyledi.

Blockchain teknolojisi tamamen özel olmasa da endişelerinin hiçbirinin kripto para birimlerinin ve merkezi olmayan defter teknolojisinin gücünü fark etmesini engellemediğini de sözlerine ekleyen Snowden, dijital paralara olan mesafeli duruşunu uzun bir süre daha koruyacağa benziyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel Nazare

Tabiki cryptoyu eleştirecek. Sıkıysa eleştirmesın. Rusya nin crypto görüşleri belli… Rusya hükümetinden farklı bir görüş yaptığı anda poloniumu yer.. 😂
O değilde herif yılardır yok ifade özgürlüğü,yok şeffaf devlet politikaları, sonra sen git Putin nın metresi ol.. Nasıl bir kafa? Kakaladılar bize medyada haker filan diye halbuki adam adi hırsızın teki.. Eğer hakerlik bir usb flaş bellek yuvaya sokup ve veri kopyalaniyorsa,benim annem de haker. Bu dangalaktan bahsetmek bile aptallık. Sanki bir şey biliyormuş gibi


Başa dön tuşu