Bitcoin

Efsanevi İsim Peter Brandt, Bitcoin (BTC) Rallisi Hakkında Konuştu

Peter Brandt'a göre Bitcoin rallisi sekteye uğrayabilir.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeniden 40.000 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Bitcoin fiyatının bu yükselişi birçok uzman isme ve yatırımcıya umut verse de Peter Brandt çok daha farklı bir şeyi düşünüyor.

Brandt’e Göre Bu Ralli Geçici

Brandt, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında lider kripto para birimi Bitcoin’in direnç noktalarından daha önce reddedildiğini vurguladı ve bunların reddedildiği tarihleri yayınladı.

Bitcoin fiyatının daha fazla ilerleyemeden 40.000 dolardan döndüğü tarihleri yayınlayan Peter Brandt, bu rallinin de devam etmeyebileceğine inandığını ortaya koymuş oldu.

Lider kripto para birimi Bitcoin, mayıs ayı ortasında 40.000 dolar seviyesinin altına düştüğünde aslında %30 gerileme yaşamıştı ve bütün bunlar 1 haftada gerçekleşti.

Brandt de tam olarak bu tarihte yaşananlara göndermede bulunarak fiyatın yeniden reddedilebileceğine inandığını ima etti.

BTC fiyatı 22 Haziran tarihinde ise 28.675 dolara kadar gerileyerek aslında dip noktaya ulaştı. Basın saati itibarıyla ve Brandt’in grafiğine göre ise BTC şu an için ya tamam ya da devam diyebileceği bir noktada bulunuyor.

Bu konuda uyarıda bulunan tek kişi ise Brandt değil. NorthmanTrader kurucusu Sven Henrich de konu hakkında yaptığı açıklamada yaz döneminde yaşanan rallilerin devam etmeme eğiliminde olduğunu ve son yıllarda tam olarak bunun görüldüğünü vurguladı.

BTC’nin 40.000 doları 2 kere test etmesine rağmen bunun üzerinde kapanış yapamaması da iki analistin de haklı olabileceğine işaret ediyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu