BitcoinHaberler

El Salvador Başkanı’ndan Bitcoin (BTC) Eleştirilerine Sert Cevap!

Nayib Bukele, Bitcoin'e olan inancını ve desteğini sürdürüyor.

Bitcoin’i yasal para birimi kabul ederek bir ilke imza atan El Salvador, Bitcoin kararından bu yana eleştirilere maruz kalıyor. Bitcoin kabulünün bir kumar olduğunu söyleyen bir çok uluslararası finans kuruluşu, eleştirilerine de halen devam ediyor.

Eleştirileri kulak ardı ederek Bitcoin ile ilgili projelerine devam eden El Salvador başkanı Nayib Bukele aktif olarak kullandığı twitter hesabından gelen eleştirilere bu kez cevap verdi.

Bukele paylaşımında Bitcoin kabulü ile ilgili düşüncelerini şu şekilde dile getirdi:

“Uluslararası kuruluşların “Bitcoin Deneyi” dediği şey, dünyanın kitlesel benimsemenin bir ülkenin ekonomisini nasıl değiştirdiğini izlemesinden başka bir şey değil.

Eğer Bitcoin tezimiz başarılı olursa, FIAT paralar için oyun biter. El Salvador, gerçek devrimi ateşleyen kıvılcımdır.”

El Salvador’un Bitcoin kabulü kararını başta IMF olmak üzere Bitcoin eleştirileri ile dikkat çeken İngiltere Merkez Bankası başkanı Andrew Bailey gibi bilinen isimler de eleştirmişti.

Bitcoin kararı ile kripto para endüstrisinin en ünlü isimlerinden biri haline gelen Nayib Bukele Bitcoin’e olan inancını ve desteğini sürdürüyor. Zira Bukele Bitcoin’de yaşanan düşüşleri fırsata çevirip Bitcoin alımlarına devam ediyor.

El Salvador başkanı son olarak “21. yüzyılın 21. yılının son 21. gününü” kutlamak ve arzı 21 milyon ile sınırlı olduğu için 21 Bitcoin aldığını duyurmuştu.

İlgili Haber
El Salvador Bitcoin Alımlarına Devam Ediyor!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu